ביקור רטנה ואג'רה רינפוצ'ה 6-11 במאי 2015

אנו שמחים להודיע על ביקורו הקרוב בארץ של רטנה ואג'רה רינפוצ'ה .

רטנה ואג'רה רינפוצ'ה, הינו בנו הבכור של ה"ק סאקיה טריזין, ראש שושלת הסאקיה העכשווי, אחד מארבעה הזרמים בבודהיזם הטיבטי, ומשתייך לשושלת של משפחת קוהן – שושלת רציפה של מייסדי הסאקיה.

זהו ביקור ראשון של מורה מזרם הסאקיה בישראל.

רטנה ואג'רה רינפוצ'ה הינו דמות חשובה ומרכזית ביותר בשימור והפצת מסורת הסאקיה במושבה החדש שבצפון הודו וברחבי העולם כולו. באנגלית הקולחת שלו לימודי הדהרמה הופכים לפשוטים ובהירים. הוא מלמד פילוסופיה בודהיסטית ומעניק ברכות והעצמות טנטריות לתלמידיו ממזרח וממערב, ובנוסף מפקח על ניהולם של מרכזי ומנזרי סאקייה רבים ברחבי העולם.

פרטים לגבי האירועים המתוכננים יפורסמו באתר בהמשך.

**************

על מסורת הסאקיה

המילה 'סאקיה' באה משם המשפחה ושושלת הרוח של דאגצ'ן רינפוצ'ה ובמקור ממנזר סאקיה בסאקיה שבטיבט, שנבנה ע"י אבותיו של דאגצ'ן רינפוצה בשנת 1073. המנזר קיבל את השם סאקיה משום שהוא נבנה על חלקת אדמה (סא) שהיתה חוורת (pale) (kya)

הבודהיזם שצמח בהודו, התבסס בטיבט במאה השמינית ע"י גורו פאדמאסאמבהאווה, ובמשך הזמן התפתחו ארבע אסכולות: נינגמה, סאקיה, קאגיו וגלוק.

מסורת הסאקיה, שצמחה מלימודי הנינגמה המוקדמים, נשמרה עד עצם היום הזה באמצעות שרשרת רציפה של שושלת קוהן ובאמצעות מסירה ((transmission של לימודי הלאם דרה של הסאקיה ('הדרך והתוצאה'). תודות לחמלה העצומה של המורים הגדולים לאורך מאות שנים, הלימודים הבלתי מוגבלים של שאקימוני בודהה נשמרים כשיטות חיוניות ורבות עוצמה להשגת תובנות רוחניות.

 

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה