ג'האדו טוּלקוּ רינפוצ'ה מברך את הישראלים בשנה טובה!

ביום שישי 4.10.19 נכנסנו כעשרים ישראלים אל חדרו של ג'האדו רינפוצ'ה במנזר נמגיאל במקלוד גאנג', הודו.

ג'האדו רינפוצ'ה הודה לכל הנוכחים על שבאו לבקרו ושמח מאוד שהגיעו לדהרמסלה כדי להקשיב לכבוד הדלאי לאמה וללמוד את "מחרוזת יקרת ערך" של נגארג'ונה. רינפוצ'ה העריך מאוד את העובדה שכולם הגיעו לכאן ממרחקים והשקיעו בכך מאמץ. זה משמח אותי מאוד – אמר בחיוך רחב לנוכחים.

מפגש ישראלים עם ג'האדו רינפוצ'ה 4.10.19

רינפוצ'ה הזכיר את ראש השנה היהודי שנחגג לפני כמה ימים, ואמר שאנחנו נמצאים בעיצומו של החודש הראשון של השנה החדשה, ולפיכך בירך את כולם – כולל את ידידי הדהרמה בישראל – בברכת שנה טובה. רינפוצ'ה איחל למשתתפים שייהנו משהותם כאן וינצלו אותה כדי להקשיב לעצתו של הדלאי לאמה ולנהוג לפיה אם העצה מוצאת חן בעיניהם. אם לא נאפשר לנאמר בשיעורי כבוד הדלאי לאמה להיכנס באוזן אחת ולצאת בשנייה ונזכור את הדברים שנאמרו, אזי הגעתנו והזמן שנעביר כאן יהיו משמעותיים.

ג'האדו רינפוצ'ה שילב בדבריו אזכורים של דברי הדלאי לאמה בשיעור הפומבי. הדלאי לאמה הציג את הבודהיזם בשלושה חלקים: מדע בודהיסטי, פילוסופיה בודהיסטית ואימון בודהיסטי. מי שנוטה לאימון הבודהיסטי יכול, כמובן, לתרגל על פי הנחיות הדלאי לאמה והמורים. מי שלא נוטה לאימון הבודהיסטי יכול להפיק תועלת רבה בחייו מלימוד המדע הבודהיסטי והפילוסופיה הבודהיסטית, גם אם אינו בודהיסט.

כולנו זקוקים לשלום בעולם. איך נוכל להשיגו? השלום הוא לא משהו שמרחף באוויר וכל מה שאנחנו צריכים לעשות כדי להשיגו זה לשלוח יד ולקטוף אותו. השלום צריך להתחיל אצלנו, בתוכנו. עלינו לבחון מה מפריע לשלוות רוחנו – כמו כעס, יהירות וקנאה – ואז לבדוק מה אפשר לעשות כדי לפעול נגד אותן הפרעות, שלא רק פוגעות בנו אלא פוגעות גם בסובבים אותנו. עלינו לנהוג בתשומת לב מירבית ולהימנע מפגיעה באחרים ובנו, לנהוג כראוי ובחמלה באחרים ובעצמנו ולנסות לפתח הרמוניה בינינו לבין הסובבים אותנו. כל אלה יביאו לנו שלווה, יקרינו על סביבתנו הקרובה וגם הרחוקה ויקרבו את ההרמוניה והשלום.

עם תום דבריו של ג'האדו רינפוצ'ה הודו לו הנוכחים מקרב לב על הפגישה ועל העצות החכמות שניתנו במהלכה.

 

 

 

 

*

הקשר בין רינפוצ'ה לישראלים הינו קשר חזק ורב שנים. ג'האדו רינפוצ'ה הוא המורה הרוחני שמלווה ומדריך את קבוצת ידידי הדהרמה לכל אורך דרכה. רינפוצ'ה ערך בישראל שלושה ביקורים כאורח עמותת ידידי הדהרמה והעניק לנו קורסים ומפגשים מרתקים ויקרי ערך.

בימים האחרונים התבשרנו כי רינפוצ'ה נאות להגיע שוב לישראל, ככל הנראה במחצית השנייה של חודש ינואר 2020 – ואנחנו כולנו, כולל הנוכחים בפגישה במקלוד, מתרגשים ומתפללים שאכן נראה את רינפוצ'ה בקרוב!..

אנא עקבו אחרינו באתר, בפייסבוק וברב מסר – ואנחנו נעדכן בהקדם.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה