דברים שרואים מכאן לא רואים משם – המציאות המוחלטת על פי אסכולת מדהיאמיקה-פרסנגיקה

הקורס הינו במסגרת התוכנית בודהיזם א-ת, ואפשרי לתלמידי המסלול בלבד.

חמישי – שבת 24-26/11/2016 בקיבוץ יחיעם

♥♥♥

בינינו לבין הסביבה קיימת אינטראקציה מתמדת – אנחנו עובדים, עורכים קניות, מטיילים, לומדים ומתקשרים עם אחרים. בתהליך זה אנחנו מסתמכים על תפיסתנו את הסביבה, ובטוחים שהיא מעניקה לנו מידע מספיק כדי להחליט נכונה איך להתנהג, ממה להימנע, עם מי להתחבר, וכן הלאה.

אבל לפעמים אנחנו תוהים האם מה שאנחנו רואים, שומעים, מריחים וטועמים קיים באמת באופן שאנו חווים אותו; האם התחושה שלנו של הסביבה, של אנשים אחרים ושל עצמנו היא אמינה ומציאותית.

תהיות אלה הן כמה מהסוגיות העיקריות שבהן עסק הבודהה, במיוחד כאשר לימד את היעדר העצמי, או הריקות.

הריקות היא אחד מהנושאים המרכזיים בבודהיזם, נושא שמתייחס לדרך בה אנחנו תופסים את התופעות באופן רגיל ולדרך בה הן קיימות למעשה.

במהלך הקורס הזה תציג בפנינו גשה קלסנג וונגמו את היעדר העצמי, הריקות, ונדון ברמות השונות שלהם על פי האסכולות הפילוסופיות השונות, עם ההבנה ששלוש האסכולות התחתונות משמשות קרש קפיצה שמאפשר לנו להבין את המציאות המוחלטת על פי האסכולה הפילוסופית העליונה, מדהיאמיקה-פרסנגיקה.

כל שיעור יהיה מורכב מהרצאת הדברים, דיון ומדיטציה, כדי לכונן תובנה עמוקה יותר של תפיסת המציאות שלנו.

♥♥♥

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Human Torches of Tibet: BBC Our World documentary

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה