מסלולי הלימוד והתרגול

עמותת ידידי הדהרמה – מבנה תוכני

כאמור, פעילות עמותת ידידי הדהרמה מאורגנת עפ"י חטיבות. שתי החטיבות העוסקות בלימוד ובתרגול הבודהיסטיים עפ"י מסורת המהאיאנה הן חטיבת הדהרמה וחטיבת הדהרמה בעברית.

לימודי הדהרמה כוללים כיום חמישה מסלולי לימוד ותרגול, שכל אחד מהם מדגיש היבט מסוים של הלימוד והאימון הבודהיסטי.

התוכנית הכללית אינה מתיימרת להקיף את כל לימודי הבודהה, שהינם עצומים ורבים, אלא מציעה נושאים עיקריים שונים, שבהם נעסוק בשנים הקרובות.

במהלך השנים ייתכן שיתווספו מסלולים שונים בהתאם להמלצות המורים, לרצון התלמידים ולצרכיהם ולאפשרויות השונות בכל עת.

דהרמה בעברית – המסורת הבודהיסטית, מתחילת דרכה, מדגישה את חשיבות העברת הדהרמה בשפה המקומית. עמותת ידידי הדהרמה שמחה להוציא לפועל את המלצתם החמה של מורינו לאורך השנים, ולהציב תכנית לימודים בשפה העברית, שמוגשת על ידי תלמידים ותיקים ומוכשרים. במסגרת זו אנו מציעים קורסי מבוא לתפיסת העולם הבודהיסטית,  הזדמנויות ללמוד ולהתאמן במדיטציה, וקורסי עומק בנושאים שונים. תקוותנו היא כי קורסים אלו יאפשרו לכל המעוניינים לפגוש את עולם התוכן והתרגול הבודהיסטי בצורה נוחה, קרוב לבית, בזמנים נוחים ובאווירה מצוינת.

מרבית הקורסים של  הדהרמה בעברית מוצעים כקורסי עיר באמצע השבוע. מדי פעם יושלמו קורסים אלו בסדנאות של יום או יומיים בסופי שבוע.

  • שימו לב, כפי שהיה עד כה, כך גם בעתיד, ניתן להצטרף בכל עת לכל אחד מהקורסים במסלולים השונים. אם תהיינה דרישות מקדימות להצטרפות למסלול או להשתתפות בקורס, נעדכן באתר.

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Spirit of Tibet (1995) Full Movie

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה