רשמי ביקור גשה פמה דורג'ה בישראל, 14 במאי – 4 ביוני 2014

גשה פמה דורג'ה – מורה מנוסה, המקדיש את חייו ללימוד, לחינוך והוראה ולביצוע פרויקטים שונים ויחודיים בשליחותו של ה"ק הדלאי לאמה – מסיים בימים אלה את ביקורו בישראל כאורח עמותת ידידי הדהרמה.

הביקור התחיל בקורס משפחות ביחיעם – מסגרת ייחודית המטופחת ע"י העמותה במטרה לאפשר למשפחות – הורים וילדים כאחד – ללמוד, לחוות ולהתרשם. בקורס זה, "מודעות דור שלישי" , שמעו המשתתפים, בין השאר, סיפורים מגשה פמה דורג'ה על ילדותו ועל נושאים הקשורים לחינוך ולגידול משפחה.

ביום ראשון בבוקר יצא גן לה לסיור בכפר הפלסטיני אל-וולג'ה עם קבוצה של כ- 35 משתתפים. הסיור – פרי שיתוף פעולה בין עמותת "ידידי הדהרמה" וקבוצת "דהרמה מעורבת חברתית" – הונחה על ידי אביב ושירי מדהרמה מעורבת חברתית, המכירים את הכפר, תושביו ובעיותיו. בסיור זה היה גן לה בעיקר אורח ומאזין, אך עצם נוכחותו בסיור והדברים שנשא בתחילת הסיור על אהבת אדם ושוויון, נתנו לסיור נופך מיוחד והשראה לכל המשתתפים.

לבד מקורס המשפחות לימד גן-לה שני קורסים מיוחדים נוספים: "מבעיה לאתגר" – כיצד הופכים את קשיי החיים למדרגות בדרכנו הרוחנית; "ההתהוות התלויה – לב ליבה של הדהרמה".

נושא החינוך הקרוב לליבו של גשה-לה עלה על הפרק בכמה מפגשים – בקמפוס הברושים (בשיתוף עם פסיכודהרמה) – "חינוך הרוח הבודהיזם"; במפגש עם תלמידי תיכון בבית הספר האנתרופוסופי בהרדוף בגליל; במפגש עם סטודנטים ומורים במכללת יזרעאל; במפגש עם תושבי גוש שגב ביודפת  ובסיור בגן קיבוצי בצור יגאל.

כמו כן התקיימו מפגשי ערב נוספים: בהרצליה על נושא החמלה, בנס ציונה על הקארמה וחופש הבחירה, וביודפת עם קבוצה של מלווים רוחניים.

שמחנו עד מאד בביקורו של גשה פמה דורג'ה. מורה ייחודי המדבר מהלב, בטבעיות, באנושיות, החודר ללבבות המשתתפים בכנותו ובפשטותו, בדרך הבלתי אמצעית בה הוא מעביר את הרעיונות הבודהיסטיים, תוך כדי שהוא משתף את המקשיבים בניסיונו וחוויותיו האישיים.

נודה מקרב לב ונאחל לגשה לה נסיעה טובה, ולעצמנו ביקורים רבים נוספים שלו…

 

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה