פסיכולוגיה בודהיסטית

אהבה ללא שיעור

הבודהיזם מכיר בארבע מידות ללא שיעור (שאין להן גבול) – אהבה, חמלה ,שמחה ומידת ההשתוות – כלפי מספר ללא שיעור של בעלי תודעה.

האמנם ניתן לחוות מידות אלה ללא גבול?! ואם כן, למי? ואם לכולם – האם לא אצא "פראייר"?…

הבודהיזם סובר כי מחשבות/ רגשות אלה פותחים את לבנו כלפי עצמנו וכלפי אחרים ומהווים את ה'סנונית' הראשונה לפיתוח בודהיצ'יטה, הכוונה האלטרואיסטית השואפת להארה למען כל בעלי התודעה.

בקורס זה נלמד מהן ארבע המידות ללא שיעור תוך הפניית הזרקור למידת האהבה.

נלמד מהי האהבה לפי הבודהיזם. נבחן את האהבה בחיינו, ננסה להגדירה – האם היא קבועה, משתנה, יוצרת שמחה, מיטיבה לנו ולזולת, האם יש לה תנאים? מה אנו מגדירים כאהבת אמת, והאם יש אהבה שאינה אמת? מה תפקיד האהבה בחיינו?

נלמד מהי אהבה ללא שיעור, כיצד היא מועילה לנו והאם יש לנו יכולת לפתח אותה .

נכיר את הטכניקות הבודהיסטיות להשגת אהבה ללא שיעור ונתרגל אותן – החלפת האני באחר- טונג לן, מדיטציית 6 הנקודות.

וכמובן שנלמד כיצד להטמיע כלים אלה אל תוך היומיום התובעני והטובעני שלנו, ולתרגלם ברמה האישית והאוניברסאלית.

+++

"אני מלמד בדרך אינטראקטיבית. תמיד הישיבה במעגל, המון התדיינויות – לעיתים בקבוצות קטנות ולעיתים בקבוצה המלאה – כמו גם מדיטציות קצרות המשולבות במהלך השיעור. אני לא נותן הרצאות אלא מעודד שיחה משותפת איתי…"

– כך מספר אנדי וייסטריך על אופן לימודי הדהרמה שהוא מעביר בדרך ייחודית ומרתקת תוך שהוא משלב לימודים מעמיקים ובהירים עם גישה דינמית להעמקת ההבנה.

בדרך לימוד זו זוכים התלמידים להבנה חווייתית של הנושא ולהעמקת התחושה של יישום הדהרמה בחיי היומיום.

הקורסים מתאימים גם לתלמידים חדשים שיוכלו ליהנות מהצגה סדורה, בהירה ומרתקת של הדהרמה, מפיו של איש חינוך ומורה מנוסה, המנגיש את עקרונות הדהרמה לכל אחד מאתנו.

אך כמובן שגם התלמידים הוותיקים, יחד עם החדשים, יתנסו באופן לימוד ייחודי המועבר בצורה סדורה ובהירה מצד אחד ואישית ומשתפת מהצד השני.

♦♦♦

הקורס ייתנהל בשפה האנגלית

הקורס יתקיים בנווה שלום ללא לינה

ההרשמה הינה ליומיים. לא תתאפשר הרשמה חלקית.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

צילום משה בראל 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה