פילוסופיה בודהיסטית

אמונה, אמון ומי שביניהם – Faith and confidence

משמעות המקלט במסורת הבודהיסטית

מנקודת מבט בודהיסטית, אמונה מתייחסת לאמונה במשהו או במישהו, ואילו אמון מתהווה מאמונה ומתייחס להסתמכות על האובייקט של האמונה.

כבני אדם אנחנו צריכים אמונה ואמון. אמונה ואמון בעצמנו חיוניים כדי לפתח ביטחון עצמי ולפעול נגד ההערכה העצמית הירודה שלנו.

אנחנו צריכים אמונה ואמון גם כדי לחוש בנוח עם אחרים וליהנות מחברתם. האינטראקציה הבינאישית, החינוכית, הרפואית והמסחרית הרגילה ביותר אינה אפשרית בלי לפחות רמה מסוימת של אמונה ואמון באחרים. לעומת זאת, כאשר תכונות אלו נעדרות התוצאה עלולה להיות חרדה, טינה, בדידות ואפילו דיכאון.

יחד עם זאת, כדי לחיות חיים משמעותיים ומאוזנים עם תחושה של הגשמה, אנחנו צריכים גם אמונה ואמון במשהו שהוא גדול מעצמנו. מצבי התודעה החיוביים הללו של אמונה ואמון מעניקים הכוונה, מניעים אותנו לפעול באופן אחראי ומאפשרים לנו לגלות את הפוטנציאל המלא שלנו.

זאת הסיבה לכך שאחד מהנושאים החשובים ביותר של הפילוסופיה הבודהיסטית הוא הנושא שנקרא בטיבטית "קְיַאב-דְרוֹ", או "מקלט".

במהלך קורס סוף השבוע הזה גשה קלסנג וואנגמו תבחן אתנו מהם האובייקטים בהם אנחנו מבקשים מקלט, ומה פירוש לבקש מקלט או לשים את מבטחנו בבודהה, בדהרמה ובסנגהה. נדון גם בתפקיד של אמונה מהסוג המיטיב, אמונה שמבוססת על הרהור וניתוח מעמיקים בניגוד לאמונה עיוורת.

כמו כן נחקור איך בקשת המקלט בבודהה, בדהרמה ובסנגהה מתייחסת גם לבקשת מקלט ולאמונה באיכויות הפוטנציאליות של עצמנו כדרך לפתח את תודעתנו ולהביא בה לתמורה כדי לטפח יותר שלווה, סיפוק ואהבה לאחרים.

השיעורים יכללו הרצאות, דיונים ומדיטציות. טכסט יחולק למשתתפים.

♣♣♣

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס מתנהל באנגלית

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♣♣♣

ההרשמה הסתיימה

צילום משה בראל

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה