פילוסופיה בודהיסטית

אנחנו מקור הצרות של עצמנו 2 – How to Be Compassionate: based on HH the Dalai Lama

הקורס מתבסס על חלקו השני  של ספרו של כבוד הדלאי לאמה – "למלא את הלב בחמלה"  (החל מפרק 6: "להיות מוכנים לשינוי"). בשנה שעברו דנו בחלק הראשון של הספר ובשיעור הראשון נחזור עליו בקצרה לטובת אלה שלא השתתפו בקורס הקודם.ומיועד לתלמידים חדשים וותיקים כאחד. 

אנו מבלים את כל חיינו בניסיון למצוא אושר מתמשך ושלוות נפש. עם זאת, הגם שאנו עמלים כה קשה, נראה שאף פעם איננו יכולים למצוא את אותו דבר נכסף. אפילו כאשר אנו זוכים להגשים את שאנו שואפים לו, הסיפוק שלנו הינו לזמן קצר בלבד. במהרה צצות דאגות חדשות ועולים קשיים…

בקורס זה נבחן את הסיבות לבעיותינו ולחוסר השלווה הפנימית שלנו. כיצד נוכל למצוא יותר סיפוק? כיצד נוכל לפתח קבלה גדולה יותר כלפי מי שאנו? וכיצד נוכל לשפר את יחסינו עם הזולת? וגם – האם נסיבות קיצוניות קשות הן באמת סיבה לדאגה? או האם אנו יכולים להשתמש בהן כהזדמנות להביא לתמורה בחיינו בכדי להפכם למשמעותיים יותר ולמאושרים יותר? כיצד נוכל להשיג תמורה פנימית שתאפשר לנו להתמודד עם אתגרי החיים מתוך שקט פנימי וביטחון?

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) , הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה, ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

גשה וונגמו מגיעה כאורחת עמותת ידידי הדהרמה וזה לה ביקורה החמישי בישראל, בו נזכה לשמוע את שיעוריה המאלפים והבהירים כל כך.

הקורס מתאים לתלמידים מתחילים וותיקים. הקורס יתקיים באנגלית ובמהלכו יהיו ניתוחים ודיונים, שאלות ותשובות, מדיטציות אנליטיות ופרקי זמן להרהור.

החלק של שאלות ותשובות יתקיים בעברית ויונחה ע"י תלמיד וותיק.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

הקורס מתקיים בנווה שלום ללא לינה.

* ניתן להשתתף רק בשישי או רק בשבת ובלבד שהנוכחות תהיה מתחילת היום ועד לסופו (08:30-18:00). אנא ציינו זאת בטופס ההרשמה בהערות.

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

ההרשמה החלה

 

 

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה