דהרמה בעברית

אשנב לבודהיזם – קורס עיר ביבנה, שמונה מפגשים מיום 18.11.13

קורס מבוא ליסודות התרגול והתיאוריה הבודהיסטית. במסגרת תכנית "דהרמה בעברית", בהנחיית שושנה כהן

קורס מבוא לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית

שמונה מפגשים בימי שני בערב ביבנה

בהנחיית שושנה כהן

הקורס ייפתח ב 18 בנובמבר 2013

 עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להצטרף לקורס העיר ביבנה, במסגרת המסלול החדש של דהרמה בעברית!

מקום: רחוב החרצית 31 יבנה (הוראות הגעה למטה)

זמן: ימי שני מהשעה 19:00 ועד 21:00

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב 18 בנובמבר 2013.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

תוכן הקורס: במהלך הקורס נתמקד בהבנת העקרונות של דרך התרגול הבודהיסטית ומספר רעיונות מרכזיים תפיסת העולם של מסורת זו. בשני המפגשים הראשונים נבנה את היסודות לתרגול המדיטציה, ונשאל מהו שדה האימון בבודהיזם? מהי התודעה אותה ברצוני לטפח? אחר כך נקדיש ארבעה מפגשים לעיון בארבע התצפיות הראשונות שלימד הבודהה, ועוסקות במקומו של הסבל בחיינו, בסיבותיו וביכולתנו להשתחרר ממנו. את ארבעת המפגשים האחרונים נקדיש לגישה החיובית, האוהבת, האכפתית והשמחה ללא תנאי וגבול. גישה זו מכונה לעתים ארבע איכויות הלב, או ארבעת המשכנים השמימיים.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? בנינו את הקורס כך שיתאים למי שמתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ואין להם כל ידע מוקדם. הקורס אמור לשמש כשער כניסה נוח וזמין ללימוד ואימון בדרך הבודהיסטית. יחד עם זאת, כל תלמיד ומתרגל שרוצה להעמיק ולבסס את דרכו מוזמן בהחלט להצטרף לקורס.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

המנחה: את הקורס תנחה שושנה כהן, מתלמידות הבודהיזם הטיבטי הוותיקות בארץ:

            שושנה כהן – פסיכולוגית קלינית, מתרגלת במסורת הטיבטית מזה כעשרים שנה. מעבר ללימודיה בארץ ובהודו, ולפעילותה הרבה בתמיכה באפשור דהרמה לאחרים לאורך השנים, מקדישה שוש זמן בשנים האחרונות ללמד את עקרונות הבודהיזם גם לקהל של פסיכולוגיות בתחנות בריאות הנפש השונות. שוש הנחתה מספר קורסים במסגרת ידידי הדהרמה, והיא בוגרת מסלול הכשרת המדריכים של העמותה.

    שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות לשושנה. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב "לשושנה כהן".

הוראות הגעה: 

ירידה מכביש 4 עליה על המחלף ליבנה. ברמזור השני פונים ימינה לשדרות ירושלים. בכיכר בשניה ימינה לרחוב השרון. ומיד ימינה לנהרונית. פניה ראשונה שמאלה לכוכבית וממשיכים ישר. אחרי חציית רחוב ממשיכים לרחוב חרצית . כמעט עד סוף הרחוב. חונים מצד ימין של הכביש או 2 גלגלים על המדרכה משמאל.
מכביש 42 פניה ראשונה ליבנה : דרך הים. להמשיך עד הרמזור אחרי תחנת ״דלק״( מצד שמאל). פונים שמאלה לרחוב שד׳ ירושלים והמשך כנ״ל.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה