דהרמה בעברית

אשנב לבודהיזם – קורס עיר ברמת גן, עשרה מפגשים מיום 1.10.13

קורס מבוא לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית

עשרה מפגשים בימי שלישי בערב ברמת גן

בהנחיית שושנה כהן ובעז עמיחי

הקורס ייפתח ב 1 באוקטובר 2013

(ההרשמה לקורס מלאה – אתם מוזמנים להירשם לרשימת ההמתנה)

 עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להצטרף לקורס העיר הראשון במסגרת המסלול החדש של דהרמה בעברית!

מקום: שד' בן צבי 21 ב' ברמת גן (ליד כפר המכבייה / הפארק הלאומי)

זמן: ימי שלישי מהשעה 19:00 ועד 21:30

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב 1 באוקטובר 2013. המפגש האחרון יתקיים ב 10 בדצמבר.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

תוכן הקורס: במהלך הקורס נתמקד בהבנת העקרונות של דרך התרגול הבודהיסטית ומספר רעיונות מרכזיים תפיסת העולם של מסורת זו. בשני המפגשים הראשונים נבנה את היסודות לתרגול המדיטציה, ונשאל מהו שדה האימון בבודהיזם? מהי התודעה אותה ברצוני לטפח? אחר כך נקדיש ארבעה מפגשים לעיון בארבע התצפיות הראשונות שלימד הבודהה, ועוסקות במקומו של הסבל בחיינו, בסיבותיו וביכולתנו להשתחרר ממנו. את ארבעת המפגשים האחרונים נקדיש לגישה החיובית, האוהבת, האכפתית והשמחה ללא תנאי וגבול. גישה זו מכונה לעתים ארבע איכויות הלב, או ארבעת המשכנים השמימיים.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? בנינו את הקורס כך שיתאים למי שמתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ואין להם כל ידע מוקדם. הקורס אמור לשמש כשער כניסה נוח וזמין ללימוד ואימון בדרך הבודהיסטית. יחד עם זאת, כל תלמיד ומתרגל שרוצה להעמיק ולבסס את דרכו מוזמן בהחלט להצטרף לקורס.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

המנחים: את הקורס ינחו שניים מתלמידי הבודהיזם הטיבטי הותיקים בארץ

            שושנה כהן – פסיכולוגית קלינית, מתרגלת במסורת הטיבטית מזה כעשרים שנה. מעבר ללימודיה בארץ ובהודו, ולפעילותה הרבה בתמיכה באפשור דהרמה לאחרים לאורך השנים, מקדישה שוש זמן בשנים האחרונות ללמד את עקרונות הבודהיזם גם לקהל של פסיכולוגיות בתחנות בריאות הנפש השונות. שוש הנחתה מספר קורסים במסגרת ידידי הדהרמה, והיא בוגרת מסלול הכשרת המדריכים של העמותה.

            בעז עמיחי – מתרגל בודהיזם מעל לעשרים שנה. ביתו הרוחני הינו הבודהיזם הטיבטי, אותו פגש בהודו. לאורך השנים למד ותרגל גם במסורות הבודהיזם בתאילנד ובורמה. כתב עבודת דוקטורט על מדיטציה בודהיסטית. מלמד קבוצות ויחידים במסגרות שונות.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות לשושנה ו/או בעז. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב לשוש או בעז.

הרשמה: ההרשמה לקורס העיר מלאה. אתם מוזמנים למלא את טופס ההרשמה על מנת להיכנס לרשימת ההמתנה. כמו כן, נשמח ליידע אתכם בהקדם על פתיחתם של קורסי עיר נוספים בעברית.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

הבודהה - The Buddha

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה