האימון הבודהיסטי

בודהיצ'יטה – אוקיינוס של חמלה

בודהיצ'יטה – תודעת ההארה

הריטריטים של בודהיצ'יטה נועדו כתוכנית של צמיחה מתמשכת לעבר מימוש הבודהיצ'יטה האלטרואיסטית והחוכמה של ריקות והתהוות תלויה, בהתאם להנחיות של אריא נגארג'ונה ולאמה צונגקהאפה שעודדו את החותרים להארה להתקדם בדרך  שלב אחר שלב.

המסע אל ההארה מצריך את התעוררות הבודהיצ'יטה יחד עם הבנה נכוחה של ריקות.

בודהיצ'יטה, או תודעת ההארה, מתוארת על ידי הבודהיסטווה שאנטידוווה כ"דמוית אבן יקרה". בודהיצ'יטה היא השאיפה האלטרואיסטית להשיג הארה למען כל בעלי התודעה, והיא מתבססת על חמלה עצומה וטוב לב אוהב כלפי כל בעלי התודעה. במהלך הריטריט יושם דגש על מדיטציה על בודהיצ'יטה באמצעות שתי השיטות לכינון השאיפה האלטרואיסטית. שיטות אלה מלמדות אותנו איך לפתח תחושה של חיבה וקרבה אל האחרים, לפתוח את לבנו לזולת, ולפתח את הרצון לפעול למען האחרים ככל יכולתנו.

גשה דורג'י דמדול לה מלמד בסגנון אינטראקטיבי שנתמך בדיון קבוצתי, וכולל גם הנחיות להרהור ומדיטציה כדי להפיח חיים בהבנות האינטלקטואליות שהושגו. גשה דורג'י דמדול לה ינחה גם את המדיטציות הקבוצתיות.

במהלך הריטריט גשה דורג'י דמדול לה יוביל אותנו להעמקת הבנותינו, ייתן לנו הנחיות מפורטות איך נוכל להמשיך בתרגול שלמדנו גם כאשר נחזור לסדר היום הרגיל והעמוס שלנו, וייעץ לנו מניסיונו האישי.

♣♣♣

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום רביעי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ, ותינתן אפשרות להצטרף ביום חמישי אחר הצהריים.

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס מתנהל באנגלית

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♣♣♣

ההרשמה הסתיימה

צילום מיכל בן שחר

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה