מדע ובודהיזם

בין המוח לתודעה – איפה אני?

מפגש לימוד בהנחיית גשה קלסנג וונגמו בנושא

בין המוח לתודעה – איפה אני?

יום שלישי  24 בנובמבר, במיכללת ברושים, תל אביב , בשעה 18:00

בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

 ♠♠♠

בין המוח לתודעה – איפה ה"אני?" איפה אני? מה אני?

מי זה שמחליט אם לקרוא את השורות האלו עכשיו, או לעבור לעשות משהו אחר?

איפה נמצא חדר הפיקוד שבו תתקבל ההחלטה אם להירשם למפגש עם קלסנג וונגמו, או לבלות את הערב בדרך אחרת?

בעוד שלכל אחד מאתנו יש תחושה מאד ברורה שזה "אני" שמקבל החלטות שונות, ושיש ל"אני" הזה את החופש לקרוא את המייל או לא לקרוא אותו, לבוא למפגש או לא לבוא, כשאנחנו מחפשים את המחליט הזה, את ה"אני", אנחנו מתקשים למצוא אותו, לא במוח, ולא בתודעה.

אז מי אני? במה אני שונה מהאחרים? מי חש שביעות רצון או חווה דאגה?

במפגש הזה נדון במה שאומר הבודהיזם על התודעה, על החשיבות של המוח, מדוע המוח והתודעה שונים ומה היחס ביניהם; נחקור מהו ה"אני", איך הוא מופיע לנו, איך הוא קיים למעשה ולמה הבנת ה"אני" מאפשרת לנו לחיות חיים שלווים, מלאי סיפוק ומשמעותיים יותר.

 ♠♠♠

גשה קלסנג וונגמו – נזירה, מלומדת פורצת דרך ומתרגלת מסורה תזמין אותנו לחקירה משותפת בשאלה מהי התודעה? מה ההבדל בין התודעה למוח? והיכן נמצא אותו "אני" שמרגיש לנו כל כך אמתי ומוחשי, אבל לא ניתן לאתר אותו בשום מקום. בשיעוריה משלבת גשה קלסנג וונגמו את הידע הנרחב שרכשה במשך 18 שנות לימוד בבית הספר הדיאלקטי בדהרמסאלה, עם ההכרות שלה עם עולם הידע והמדע המערבי.

 ♠♠♠

המפגש יכלול הרצאה, וזמן לשיח ושאלות ותשובות.

♠♠♠

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

♠♠♠

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את קלסנג וונגמו בביקורה בישראל

ההרשמה נמשכת

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה