פילוסופיה בודהיסטית

האם יש משהו אי שם בחוץ – שתי האמיתות : Is there anything out there? The two truths

באופן תמידי אנו מעורבים עם הסביבה שלנו – אנו לומדים, עובדים, קונים, נוסעים ומתקשרים אחד עם השני. בעשותנו זאת, אנו סומכים על תפיסתנו את הדברים הסובבים אותנו, אנו בוטחים שזה מעניק לנו מידע מספיק בכדי לקבל החלטות נכונות באשר להתנהגותנו, ממה להימנע,עם מי להתחבר וכך הלאה.

אבל, האם אי פעם אנו נוטלים פסק זמן בעיצומם של חיי היומיום העמוסים שלנו בכדי להרהר האם לתפיסות שלנו יש אחיזה במציאות? האם אנחנו אי פעם תוהים האם תופעות באמת קיימות באופן שאנו תופסים אותן ובאופן שהן מופיעות לנו?

בקורס זה, נבחן מה אמיתי ומה לא; נבסס באופן הגיוני את העובדה שיש אי התאמה בין האופן שבו התופעות מופיעות לנו לבין האופן שבו הן באמת קיימות.

הגם שיש לנו תחושה שעצמי, אנשים אחרים, החפצים שלנו, הסביבה וכד', קיימים באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי, הרי שקיום כזה האו בלתי אפשרי.

בהצגת שתי האמיתות – האמת המוסכמת והאמת המוחלטת – גשה קלסנג וונגמו תציג את ההשקפה הבודהיסטית של המציאות. הבנתה תאפשר לנו לצמצם את אינספור הבעיות והקשיים שלנו ולבסוף אף להתגבר עליהם.

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) , הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה, ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

גשה וונגמו מגיעה כאורחת עמותת ידידי הדהרמה וזה לה ביקורה החמישי בישראל, בו נזכה לשמוע את שיעוריה המאלפים והבהירים כל כך.

הקורס מיועד לתלמידי בודהיזם מתקדמים.

הקורס יתקיים באנגלית ויכלול ניתוחים ודיונים, מפגשים של שאלות ותשובות, מדיטציות אנליטיות ופרקי זמן להרהור.

החלק של שאלות ותשובות יתקיים בעברית ויונחה ע"י תלמיד וותיק.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה

* ניתן להצטרף לקורס ביום חמישי  27/11 בין השעות 18:00-19:00. יש להירשם ולציין זאת בהערות.

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

ההרשמה החלה

צילום:משה בראל

 

 

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה