פילוסופיה בודהיסטית

ההתהוות התלויה – לב ליבה של הדהרמה

התורה הבודהיסטית מסבירה לנו כיצד התופעות אינן קיימות. הן נעדרות קיום עצמי, הן נעדרות קיום מצדו הוא, הן לא קיימות 'באמת' וכו'. 'ההתהוות התלויה' באה להסביר לנו כיצד התופעות כן קיימות. הן קיימות בהתהוות תלויה.

בקורס נלמד מהי המשמעות של התהוות תלויה, באיזה מובן אנו תלויים אחד בשני, איך תופעה תלויה בתופעה ומהי המשמעות שאין לנו ושלא יכול להיות לנו קיום אחר.

נלמד כי למרות שהדברים מופעים לנו בצורה כה מוחשית הם אינם קיימים בדרך שבה אנו תופסים אותם.

נראה כיצד בבסיס תגובותינו למצבים או לאירועים שונים, נמצאת ההנחה שאנו ניצבים בפני מציאות חיצונית אמיתית. זו החוויה הממשית של כל אחד מאתנו.

נבחן כיצד הבנה זו מאפשרת לנו להשתחרר מהיאחזות בדברים שההיאחזות בהם גורמת לנו לסבל, כיצד הבנה זו מאפשר לנו להרפות מכעסים, מהיקשרויות ומשאר הרגשות השליליים, המעיקים עלינו ומעכירים את חיינו.

 *

גשה פמה דורג'ה היה בארץ כבר פעמים רבות ורכש כאן חברים ותלמידים. נוסף לידיעתו המושלמת בחומר הלימוד, הרי שהפן האישי שהוא חושף גם בספרו סיפורים הממחישים את הנלמד, וגם במפגשים אישיים איתו, הופך אותו ליקר ללב במיוחד, לאילו שזכו להכירו ולהיות במחיצתו. כל מי שנפגש איתו חש באהבה, בחמלה, באכפתיות ובסבלנות הנובעות ממנו.

בשפתו האנגלית הקולחת, חוש ההומור, רגישותו ורגשנותו, מצליח גשה פמה דורג'ה ליצור קשר ישיר ולגעת בלב שומעיו.

*

הקורס יתקיים באבו גוש רחוב עבד אל עזיז 17, בשישי שבת, ללא לינה. ניתן להירשם רק לאחד מהימים על בסיס מקום פנוי.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

לתשומת לבכם במהלך הקורס יהיה תרגום סימולטני . על המעוניינים לשמוע להצטייד ברדיו FM + אזניות. (סמרטפונים למיניהם לא יעילים במקרה זה)

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס דאנה (תרומה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

במידה ולא הצלחתם להירשם מכל סיבה שהיא אנא פנו לכתובת מייל זו    dharma.friends.il@gmail.com

ההרשמה החלה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה