פילוסופיה בודהיסטית

התהוות תלוייה

יום שישי 19 בפברואר בין השעות 14:00-17:00
את ההתהוות התלויה, ההשקפה הייחודית לבודהיזם, ניתן להסביר בשלוש רמות עידון: התהוות תלויה של סיבה-תוצאה; התהוות תלויה של השלם וחלקיו; התהוות תלויה של קיום כתיוג בלבד.

על בסיס הבנת שלוש הרמות האלו דרך שמיעה, הרהור ומדיטציה משיג המתרגל בזרם תודעתו את חמש הדרכים – דרך הצבירה, דרך ההכנה, דרך הראייה, דרך המדיטציה והדרך של היעדר הלמידה,ובשילוב של הבנת ההתהוות התלויה יחד עם תודעת ההארה ותרגול שש השלמויות מטהר המתרגל את שני המכשולים – המכשולים לידיעת כל והמכשולים העוכרים ומשיג בכך את הארת הבודהה.

בקורס זה יסביר לובסאנג צ'וגיאל רינפוצ'ה את ההשקפה של ההתהוות התלויה יחד עם הסבר קצר על הבסיס, הדרך והפרי של התרגול הבודהיסטי, וההשקפה, המעשה והמדיטציה הייחודים לדרך הבודהיסטית.

♦♦♦

הלימוד בטיבטית ויתורגם ישירות לעברית

♦♦♦

זהו ביקורו הראשון של גשה לובסנג צ'וגיאל רינפוצ'ה בישראל. רינפוצ'ה נולד בטיבט למשפחת נוודים לא רחוק מלהאסה. בהיותו בבית הספר היסודי, הוכר רינפוצ'ה כגלגול של המודט קלסנג דרקפה

בשנת 1992 עזב רינפוצ'ה את טיבט כדי להגיע להודו , ובין השנים  1992-1996 קיבל רינפוצ'ה מה.ק. הדלאי לאמה ובעיקר מקירטי צ'נשאב רינפוצ'ה חניכות, מסירות ידע שבע"פ והנחיות שבע"פ רבות ממסורת הגלוקפה.

בשנת 1997 החל רינפוצ'ה ללמוד במכון הדיאלקטי בדהרמסלה (IBD) שם למד במשך 16 שנים  את מלוא לימודי הסוטרה והטנטרה של ארבעת הזרמים בבודהיזם הטיבטי וקיבל את תואר הגשה העל כיתתי לפילוספיה בודהיסטית.

את רינפוצ'ה מביא לארץ ומארח, חברנו בן שוורץ ,היושב עם מורו בדרהמסלה

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

 

צילום:משה בראל

ההרשמה החלה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Timeless Quotes From the Buddha

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה