פסיכולוגיה בודהיסטית

התודעה שלי ואני

מפגש לימוד בהנחיית גשה קלסנג וונגמו בנושא

התודעה שלי ואני

יום שלישי  29 בנובמבר, במיכללת ברושים, תל אביב , בשעה 18:00

בהשתתפות מורים מקבוצות הדהרמה השונות

 ♠♠♠

מה היחס בין התודעה שלי ואני? האם התודעה שלי יוצרת אותי או האם אני יוצר את התודעה שלי? האם אני מי שאני חושב שאני? מה הופך אותי ל"בעלים" של התודעה שלי? במה התודעה שלי שונה מתודעתו של מישהו אחר?

מנקודת מבט בודהיסטית, כל החוויות שלנו הן התגלויות של התודעה שלנו. הן מתהוות מהתודעה והתודעה מפרשת אותן כמאושרות, אומללות, משעממות וכן הלאה. אבל מהי התודעה החווה? איך אוכל להיות מודע לתודעה שלי?

ומהם הסוגים השליליים של הרגשות שמגיחים ומשתלטים על כל מה שאני עושה? איך אוכל להכיר אותם טוב יותר ולשלוט בהם יותר? איך אוכל ללמוד להבחין בין רגשות הרסניים ורגשות בונים, כמו אהבה, סבלנות וחמלה?

האם אהבה, סבלנות וחמלה באמת מועילים בזמנים אלה? האם הם לא הופכים אותי לפראייר, לשק חבטות עבור אלה ששואפים לספק את צרכיהם האנוכיים? איך אוכל להיות יותר אלטרואיסטי בלי להיהפך לפראייר?

אלה השאלות שנעסוק בהן במפגש הזה.

♠♠♠

גשה קלסנג וונגמו – נזירה, מלומדת פורצת דרך ומתרגלת מסורה תזמין אותנו לחקירה משותפת בשאלה מהי התודעה  והיכן נמצא אותו "אני" שמרגיש לנו כל כך אמיתי ומוחשי, אבל לא ניתן לאתר אותו בשום מקום. בשיעוריה משלבת גשה קלסנג וונגמו את הידע הנרחב שרכשה במשך 18 שנות לימוד בבית הספר הדיאלקטי בדהרמסאלה, עם ההכרות שלה עם עולם הידע והמדע המערבי.

המפגש יכלול הרצאה, וזמן לשיח ושאלות ותשובות.

ההרצאה בשפה האנגלית

להרשמה לחצו כאן

♠♠♠

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בפעילות זו הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♠♠♠

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את קלסנג וונגמו בביקורה בישראל

 

צילום מיכל בן שחר

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Spirit of Tibet (1995) Full Movie

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה