האימון הבודהיסטי

התמרת התודעה – האם אפשרי?

  • תאריך: 14.05.2015
  • תאריך סיום: 16.05.2015
  • מורה: גֶשֶה להאקדור  
  • מקום: קיבוץ יחיעם

כולנו מבקשים להשיג שלווה ואושר ולא רק לכמה שעות או ימים , אלא לזמן ממושך. לשם כך עלינו לדעת איך להתמודד עם רגשות עוכרים וכיצד לסלקם. שלווה אמיתית ויציבות יבואו בהכרח מתוכנו ולא מבחוץ.

עפ"י הבודהיזם, המקור העיקרי של הסבל ואי הנחת בחיינו, הוא התפיסה המוטעית של המציאות. תפיסה שגויה זו  מביאה להצמדות רבה מדי לעצמי ולהתעלמות מרווחת הזולת. ניתן להתגבר על שתי גישות ההרסניות אלו ועל הרגשות המעכירים את שלוותינו ותפיסת המציאות השגויה שלנו, באמצעות פיתוח החוכמה היודעת כיצד הדברים קיימים למעשה , ובאמצעות פיתוח האמפתיה והחמלה כלפי כל בעלי התודעה.

בקורס הזה יציע לנו גשה להאקדור את הדרך להשגת מטרות אלו – שלווה ואושר ממושך – לפי מסורת התרגול הבודהיסטי הטיבטי של אימון התודעה, ובהסתמך על הטקסט "שבע נקודות לאימון התודעה" של גשה צֶ'קאוָוה (1102-1176), מלומד ומתרגל טיבטי ממסורת הקאדאם.

                        

צילום:משה בראל

צילום:משה בראל

 

הקורס מיועד לבעלי רקע מוקדם בבודהיזם.

הקורס מתקיים בשפה האנגלית

♦♦♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות  ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♦♦♦♦♦

ההרשמה הסתיימה

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה