דף ביקור מורה

חינוך ברוח הבודהיזם – מפגש ערב בקמפוס ברושים

איך מפתחים שלווה, בהירות וטוב לב במקום תחרותיות והישגיות?

יום שלישי ה 20 במאי, 18:00 עד 21:30, בקמפוס ברושים

ההרשמה נפתחה

מפגש בחסות משותפת של בית ספר פסיכודהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את גשה פמה דורג'ה בישראל.

האם רלבנטית תפיסת העולם הבודהיסטית, שמקורה אי שם ביערות צפון הודו במאה ה-5 לפנה"ס, לסוגיות החינוכיות הבוערות של המאה ה-21? האם אנו יכולים להציע לילדינו, ולדור האייפון בכלל, כלים לפיתוח איכות חיים אמתית, מושגים של חברות, נדיבות ואפילו קשב ושלווה? מה יש לנו ללמוד מדרך הלימוד והחינוך הבודהיסטית?

גשה פמה דורג'ה, נזיר, מורה ומחנך ממלא כבר עשרות שנים תפקיד מרכזי במספר יוזמות ומוסדות העוסקים בחינוך ברוח הבודהיזם. מלבד היותו מנהל בבית ספר ליתומים טיבטיים בדהרמסאלה, הוא ניהל גם את סניף המכון ללימודים דיאלקטיים בסארה, ובשנים האחרונות מעורב בבתי ספר ברוח הבודהיזם המתפקדים בעולם המערבי.

במפגש זה ישתף אותנו גן לה בתובנותיו מפעילות ענפה וארוכת שנים זו. יחד נדון בשאלות הבוערות של הקניית קשב ומודעות בעולם של גירויים ודרישה לתוצאות מיידיות. נבחן את האפשרויות להציע עולם ערכים שונה מזה שמשדרת ודורשת החברה המערבית המודרנית. בין היתר נדון גם בתפקידנו כהורים וכמתרגלים, ואחריותנו כלפי הדור הבא.

המפגש יכלול פרק מדיטציה קצר, הרצאה, ואחריה זמן נרחב לדיון, הצגת שאלות ושיח משותף.

תשלום: המפגש מוצע ללא תשלום נקוב מראש. בסיומו תינתן לכל מי שירצה הזדמנות להשתתף בכיסוי הוצאות האירוח, כמו גם השתתפות חלקית בהוצאות ההטסה לארץ של גשה פמה דורג'ה והאירוח שלו. לאחר כיסוי ההוצאות מוצעים כספי התרומה כולם למורה, כאות הערכה לפועלו.

במקום תינתן אפשרות לתרום ליוזמות השונות שגן לה מעורב בהן.

הרשמה: ההרשמה למפגש נעשית באתר "בודהיזם בישראל" בלינק הזה

שימו לב – בכל המפגשים האחרונים שערכנו בשיתוף פעולה של עמותות הדהרמה השונות נסגרה ההרשמה תוך שעות או ימים ספורים מרגע שנפתחה!

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה