דהרמה בעברית

יום אימון במדיטציית ויפסנה

  • תאריך: 18.01.2014
  • תאריך סיום: 18.01.2014
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: סטודיו סטוה, קבוצת שילר
יום אימון בטכניקת המדיטציה הבסיסית של ראייה חודרת (ויפסנה). מתשע עד שש, בשבת ה 18 בינואר 2014, בקבוצת שילר.

יום אימון בויפסנה

בהנחיית בעז עמיחי

בשבת ה 18 בינואר

 

מתי? בין השעות 09:00 ל 18:00, האימון יתחיל בדיוק בתשע.

איפה? בסטודיו סטוה ליוגה בקבוצת שילר, (ליד רחובות)

מה בתכנית? נתאמן בטכניקות הבסיסיות של תרגול הויפסנה. מהי התבוננות? מהי תובנה?

מה משתקף במימי התודעה כאשר שוקטים המים?

למי מיועד האימון? האימון אינו מניח ידע מוקדם בתרגול מדיטציה, ויכול להתאים לכל מי שמעוניין להתנסות. תלמידים עם רקע של אימון יוכלו לנצל את ההזדמנות להעמיק את התרגול, לחזור על העקרונות הבסיסיים, ולהבהיר ספקות ואי הבנות.

כמה קשה יהיה? היום יוקדש ברובו לתרגול, עם קטעי הנחיה קצרים יחסית. אין צורך לחשוש מהמאמץ הפיזי, כל אחד יוכל להתאים את פרקי הישיבה הרצופה, ותנוחת הישיבה, לצרכיו ויכולותיו הגופניות.

תהיה שתיקה? האימון כלו יתנהל בשתיקה מלאה, כולל הארחות והזמן המכונה בטעות "הפסקה".

ומה אוכלים? אנא הביאו עמכם תבשיל צמחוני צנוע ומזין לארוחת צהריים משותפת. אפשר להוסיף פריט קטן של כיבוד להפסקות הקטנות במשך היום (דבר מתיקה, פירות או דבר אחר)

מה עוד להביא? את כרית המדיטציה שלכם, או כרית טובה ומתאימה לישיבה (קשיחה וגבוהה מספיק. שווה להקדיש כמה רגעים לבחון את הכריות בבית לפני שאתם מגיעים)

של או שמיכה קלה למקרה שמזג האויר יהיה קר.

בקבוק מים קטן שניתן להכניס לאולם, או כוס נסגרת.

תשלום: ככל הפעילויות של עמותת ידידי הדהרמה, יום תרגול זה מוצע על בסיס של רוחב לב. בסיום התרגול תוכלו להשאיר תרומה. התרומה מיועדת לכיסוי הוצאות הארגון (בעיקר שכירות האולם) ומה שיוותר מוצע למנחה הסדנה.

הרשמה: שימו לב. מספר המקומות בים זה מוגבל. כאשר אתם נרשמים אתם מצהירים על כוונתכם להגיע. הרשמה וביטול מאוחר עלולה למנוע ממישהו אחר השתתפות! אנא הירשמו רק כאשר אתם משוכנעים שאתם רוצים ויכולים להגיע. טופס הרשמה לשבת ויפסנה

שאלות, הצעות והערות: אשמח לענות על כל שאלה, bamichay@hotmail.com

להתראות, בעז

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה