פסיכולוגיה בודהיסטית

כיצד להשיג רווחה נפשית-מודל המשלב פסיכולוגיה מודרנית עם בודהיזם

  • תאריך: 05.01.2016
  • תאריך סיום: 05.1.2016
  • מורה: גלן סוונסון  
  • מקום: קמפוס ברושים, אוניברסיטת ת"א

 הרצאה של המורה גלן סוונסון

בקמפוס ברושים

יום שלישי 5.1.16    18:00-21:00

כיצד להשיג רווחה נפשית

מודל המשלב פסיכולוגיה מודרנית עם בודהיזם

הפסיכולוגיה הקלינית, בעיקר מסוף מלחה"ע השניה, התמקדה באבחון וטיפול מחלות נפש, רק לאחרונה הופנתה תשומת הלב המדעית להבנה וטיפוח רווחה נפשית.

המסורת הבודהיסטית, לעומת זאת, התמקדה ב 2500 השנים האחרונות בדרכים להשגת מצבי רווחה נפשית גבוהים, יוצאי דופן.

נתוודע למודל המנסה לשלב בין הפסיכולוגיה המודרנית לבודהיזם, ומבוסס על הצגת 4 סוגי איזון בסיסיים אליהם צריכים להגיע כדי להשיג רווחה נפשית:

איזון במישור השאיפה והכוונה להשיג אושר לעצמי ולאחרים

איזון ביכולת למיקוד וריכוז

איזון ביכולת הבנת המציאות כפי שהיא בכל רגע נתון

איזון רגשי

הטבע הבסיסי שלנו לפי הבודהיזם מאוזן, באמצעים מיומנים ובמאמץ ועבודה אפשר לרפא את אי האיזון בחיינו בכל אחד מארבעת המישורים, ולהשיג מצב של רווחה נפשית מאריכת ימים.

♠♠♠

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

♠♠♠

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את גלן סוונסון בביקורה בישראל.

ההרצאה תתנהל בשפה האנגלית

להרשמה ליחצו כאן

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה