פסיכולוגיה בודהיסטית

לב פתוח, תודעה צלולה

להיות באהבה, הינו צורך הבסיסי והעמוק ביותר שלנו, מרגע הלידה עד רגע המוות, ובכולנו קיים הפוטנציאל לממש אותו במלואו. יחד עם זאת, במהלך החיים אנחנו נחסמים לחוויה המלאה של אהבה ושל פתיחות ומלאות הלב ע"י רגשות עוכרים של כעס, שנאה, קנאה, חרדה, אדישות, אטימות וכדומה.

בקורס נלמד את התפיסה הבודהיסטית לגבי האהבה, נחקור את הסיבות לחסמי הלב וכן את הדרך לשחרר אותם, כך שנוכל להיפתח לחוויית האהבה בלי תלות באנשים, אובייקטים או אירועים ספציפיים.

הסדנה תכלול את הצגת הפילוסופיה-פסיכולוגיה הבודהיסטית, דיון בה, ותרגול מדיטציות שונות – גם מדיטציות של השקטה והרגעת התודעה וגם מדיטציות אנליטיות של חקירה.

♥♥♥

הקורס בהנחיית שושנה כהן ויעל שלו

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס מתנהל בעברית.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

♥♥♥

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחות, וכן הצוות המארגן, פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחות.

ההרשמה הסתיימה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Spirit of Tibet (1995) Full Movie

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה