פסיכולוגיה בודהיסטית

לב פתוח, תודעה צלולה

להיות באהבה, הינו צורך הבסיסי והעמוק ביותר שלנו, מרגע הלידה עד רגע המוות, ובכולנו קיים הפוטנציאל לממש אותו במלואו. יחד עם זאת, במהלך החיים אנחנו נחסמים לחוויה המלאה של אהבה ושל פתיחות ומלאות הלב ע"י רגשות עוכרים של כעס, שנאה, קנאה, חרדה, אדישות, אטימות וכדומה.

בקורס נלמד את התפיסה הבודהיסטית לגבי האהבה, נחקור את הסיבות לחסמי הלב וכן את הדרך לשחרר אותם, כך שנוכל להיפתח לחוויית האהבה בלי תלות באנשים, אובייקטים או אירועים ספציפיים.

הסדנה תכלול את הצגת הפילוסופיה-פסיכולוגיה הבודהיסטית, דיון בה, ותרגול מדיטציות שונות – גם מדיטציות של השקטה והרגעת התודעה וגם מדיטציות אנליטיות של חקירה.

♥♥♥

הקורס בהנחיית שושנה כהן ויעל שלו

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס מתנהל בעברית.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

♥♥♥

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחות, וכן הצוות המארגן, פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחות.

ההרשמה הסתיימה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה