פסיכולוגיה בודהיסטית

לב פתוח, תודעה צלולה

להיות באהבה, הינו צורך הבסיסי והעמוק ביותר שלנו, מרגע הלידה עד רגע המוות, ובכולנו קיים הפוטנציאל לממש אותו במלואו. יחד עם זאת, במהלך החיים אנחנו נחסמים לחוויה המלאה של אהבה ושל פתיחות ומלאות הלב ע"י רגשות עוכרים של כעס, שנאה, קנאה, חרדה, אדישות, אטימות וכדומה.

בקורס נלמד את התפיסה הבודהיסטית לגבי האהבה, נחקור את הסיבות לחסמי הלב וכן את הדרך לשחרר אותם, כך שנוכל להיפתח לחוויית האהבה בלי תלות באנשים, אובייקטים או אירועים ספציפיים.

הסדנה תכלול את הצגת הפילוסופיה-פסיכולוגיה הבודהיסטית, דיון בה, ותרגול מדיטציות שונות – גם מדיטציות של השקטה והרגעת התודעה וגם מדיטציות אנליטיות של חקירה.

♥♥♥

הקורס בהנחיית שושנה כהן ויעל שלו

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס מתנהל בעברית.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

♥♥♥

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחות, וכן הצוות המארגן, פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחות.

ההרשמה הסתיימה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Online Q&A with Jetsunma Tenzin Palmo

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה