פסיכולוגיה בודהיסטית

מבעיה לאתגר – איך הופכים את קשיי החיים למדרגות בדרכנו הרוחנית?

  • תאריך: 23.05.2014
  • תאריך סיום: 24.05.2014
  • מורה: גֶשֶה פמה דורג'ה  
  • מקום: כפר מונאש, מרכז טל הדר

לעיתים נטייתנו הטבעית הינה להרחיק מעלינו קשיים ולא להתמירם. יש לנו שאיפה נסתרת להיות מאושרים ונטולי בעיות. נדמה לנו כי  אם יש לי בעיות, הרי שמשהו לא לא נכון באופן שבו אני מנהל את חיי. בפנטזיה שלנו  הכל אמור להיות מושלם ואנחנו אמורים להיות מאושרים ונטולי בעיות.

וכאשר אנו נתקלים בקשיים – כמובן מישהו אחר אחראי לכך. הבוס דיבר אלי בגסות, השכן הפריע את מנוחתי, הוא עשה לי, היא הכעיסה אותי….

הבודהיזם מלמד אותנו כיצד הכרת והבנת תורת הקרמה מביאה אותנו להתייצב מול קשיינו  במקום לחפש את האשם התורן. התמודדות עם הקושי, קשה ככל שתהיה, מביאה לצמיחה רוחנית.

בקורס נלמד כיצד להתייצב מול קשיים וכיצד דווקא התמודדות איתם יכולה לתרום לצמיחה רוחנית, להקלה ואף לאושר.

הקורס ישלב לימוד ומדיטציות וייתן לנו כלים לתרגול עצמי בחיי היומיום.

 *

גשה פמה דורג'ה היה בארץ כבר פעמים רבות ורכש כאן חברים ותלמידים. נוסף לידיעתו המושלמת בחומר הלימוד, הרי שהפן האישי שהוא חושף גם בספרו סיפורים הממחישים את הנלמד, וגם במפגשים אישיים איתו, הופך אותו ליקר ללב במיוחד, לאילו שזכו להכירו ולהיות במחיצתו. כל מי שנפגש איתו חש באהבה, בחמלה, באכפתיות ובסבלנות הנובעות ממנו.

בשפתו האנגלית הקולחת, חוש ההומור, רגישותו ורגשנותו, מצליח גשה פמה דורג'ה ליצור קשר ישיר ולגעת בלב שומעיו.

*

הקורס יתקיים בכפר מונאש בשישי ובשבת, ללא לינה.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס דאנה (תרומה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

במידה ולא הצלחתם להירשם מכל סיבה שהיא אנא פנו לכתובת מייל זו    dharma.friends.il@gmail.com

ההרשמה החלה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה