בודהיזם א-ת

מקלט -מגדלור על מים סוערים [מהו "מקלט"]

את הקורס מקלט – מגדלור על מים סוערים [מהו "מקלט"] תעביר הנזירה ריטה במסגרת התוכנית  'בודהיזם מאלף עד תו'  

 מהו מקלט? מהי בקשת המקלט? האם אנחנו זקוקים למקלט? ואם כן – במי נבחר לבקש מקלט? ולמה נבחר לבקש מקלט דווקא בהם?

עם סיומו של הקורס הזה ישיגו המשתתפים בו הבנה מעמיקה וחוויה אישית של הרעיון של בקשת מקלט, של ההבחנה בין סוגי מקלט ארציים, או חיצוניים (כולל שמונה דאגות העולם הזה) ובין מקלט מוחלט, או פנימי; של שלוש האבנים היקרות – הבודהה, הדהרמה והסנגהה – ושל הסיבה לכך שהם ראויים להיות מושאי מקלט, וגם של הגורמים הכלליים, התפקודים והתוצאות של בקשת מקלט.

הקורס, המתקיים במסגרת התכנית "בודהיזם מאלף ועד תו", פתוח לכולם – חדשים וותיקים כאחד. אך כדי להשתתף בו יש להתחיל ולהשלים את החומר שנלמד עד כה [החל מריטריט "ארבע אמיתות הנעלים ביולי 2011 ואילך] ולתרגל את מדיטציית נתינת הדעת לפחות כחודשיים לפני הקורס על בסיס יומי.

ניתן לשמוע ולקרוא בקישורים הבאים: חומרי לימודהנחיות מדיטציית נתינת הדעת.

♦♦♦

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

הקורס מתנהל בשפה האנגלית

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה הסתיימה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Om Mani Peme Hum - Tibetan Short Form 108 times

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה