מדיטציה

סדנת ויפאסנה

  • תאריך: 15.01.2016
  • תאריך סיום: 16.1.2016
  • מורה: גלן סוונסון  
  • מקום: נווה שלום
סדנת מדיטציה

מנקודת מבט בודהיסטית הגורם המונח ביסוד סבלנו הוא הרגשות העוכרים המנטליים כמו היקשרות, כעס ובורות. כל הרגשות העוכרים המנטליים שלנו נובעים מההשקפה המסולפת שלנו של המציאות – הבנה מוטעית של איך אנחנו קיימים ואיך העולם סביבנו קיים. כך שאם נרצה להתגבר על הרגשות העוכרים שלנו ועל סבלנו עלינו להבין נכוחה את טבע המציאות.

במהלך סדנה זו בת היומיים נפתח בהתבוננות איך ההבנה המוטעית של טבע המציאות היא הגורם שהוא מקור הרגשות העוכרים שלנו ומקור סבלנו.

אחר כך נתבונן איך לבסס את השקפת הריקות וההתהוות התלויה. על בסיס זה נציג את האופן בו יש לעשות מדיטציה על ריקות כדי להתגבר על ההשקפה המסולפת שלנו וכך להפחית ברגשות העוכרים ובסבל ולסלקם.

לבסוף נתבונן איך למזג את תרגול הוויפאסנה בחיי היומיום שלנו.

הקורס ינתן בשפה האנגלית

הקורס בשתיקה מלאה

הקורס ללא לינה

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

צילום:משה בראל

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה