בודהיזם א-ת

סדנת שבת לתרגול מדיטציות וללימוד "קיום אנושי יקר ערך וארעיות"

  • תאריך: 02.08.2014
  • תאריך סיום: 02.08.2014
  • מורה:
  • מקום: נווה שלום
שבת דהרמה לתרגול מדיטציית נתינת הדעת [מיינדפולנס], בשילוב לימוד והעמקה בנושא "קיום אנושי יקר ערך וארעיות" – ביום 2 באוגוסט 2014, במרכז הרוחני בנווה שלום.

בעצה אחת עם הנזיר שון, החלטנו לקיים מספר פעילויות מרתקות במסגרת שבתות דהרמה הפתוחות לכלל מתרגלי הדהרמה המעוניינים להצטרף לתכנית הרב שנתית "בודהיזם מאלף ועד תו", וכמובן גם למשתתפים הוותיקים בתכנית.

במחצית הראשונה של המפגש נתרגל יחדיו את מדיטציית נתינת הדעת [מיינדפולנס].

ובמחצית השנייה של המפגש נחזור ונעמיק בנושא "קיום אנושי יקר ערך וארעיות", מתוך הקורס בו לימדה אותנו הנזירה ריטה ואותו ניתן לשמוע כאן.

 *

בשבת דהרמה זו נלמד ונמדוט כיצד לפתח הערכה לקיומנו הנוכחי כבני אנוש. ניווכח לדעת עד כמה נדיר, ארעי ושברירי מצב זה – מתוך מטרה לנהל את חיינו בדרך משמעותית.

אנו נולדים כתינוקות אל עולם מורכב הכולל חולי, זקנה ומוות. בדרכנו ובחוויותינו אנו נפגשים עם סוגי סבל שונים, מנסים להימנע מהם ולהשיג אושר מתמיד – ומתוך תפיסותינו השגויות אנו מנסים לצבור את כל מה שלדעתנו יוכל להעניק לנו אושר: כסף ורכוש, מוניטין, תשבחות וכו'. אנו מפתחים מנעד רגשות הקרויים "רגשות עוכרים", מבצעים פעולות מתוך המוטיבציה המונעת מרגשות אלה ולא ערים לקשר הישיר בין הפעולה לתוצאה. אנחנו גם יודעים ש"יום אחד" נמות אבל נדמה לנו שיום זה לא יהיה בקרוב.

מה יקרה בעת מותנו, שמועדו אינו ידוע אך בואו וודאי? האם נוכל לקחת את כל מה שצברנו? האם הם אלה שיגרמו לנו אושר? מדוע קיומנו האנושי כבני אדם הינו יקר ערך יותר ממה שאנחנו חושבים וכיצד אנחנו יכולים לנצל הזדמנות זו, בה נולדנו כבני אנוש?

וכיצד כל זה קשור לארעיות? ומהי ארעיות?

על שאלות אלה ועוד נדבר ונעמיק במפגש מרתק זה.

*

שבת הדהרמה מיועדת למתרגלים חדשים המעוניינים להצטרף לתכנית "בודהיזם מאלף ועד תו", וכמובן גם למתרגלי התכנית הוותיקים. יחד נחזור ונעמיק בנושא הלימוד ונתרגל בצוותא, באווירה הנפלאה שמאפיינת את מפגשינו.

חלקה הראשון של שבת הדהרמה יתקיים בשתיקה מלאה.

***

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחים וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בשבת דהרמה זאת הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי ההוצאות השוטפות ולפעילויות השונות של ידידי הדהרמה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה