פילוסופיה בודהיסטית

סוטרת מהות החכמה – קורס מקוון עם הנזיר קארצון

לראשונה בישראל – הנזיר קארצון (יקי פלט) יילמד בעברית את סוטרת מהות החוכמה בסדרת שיעורי וידיאו מקוונים, בארבעה ימי שישי בצהריים החל משישי 12.6.20 – ישר לבתינו! פרטים על פורמט הלימודים המקוונים – למטה.

כל הסבל, הבעיות והקשיים אותם אנחנו חווים נוצרים כתוצאה מהבערות המולדת הקיימת בנו, המעוותת את תפישתנו לגבי האופן האמיתי בו המציאות מתקיימת. כתוצאה מאופן תפישתנו השגויה אנו יוצרים סדרת פעולות מנטליות ופיזיות היוצרות תוצאות תואמות, המנציחות את הסבל שלנו ואת מצבי הקיום השונים בהם ניוולד פעם אחר פעם אחר פעם.

בסיבוב השני של גלגל הדהרמה לימד הבודהה אוסף שיעורים שקובץ לסוטרות העוסקות בשלמות החוכמה. סוטרת מהות החוכמה מציגה בצורה תמציתית את מה שהבודהה לימד בפירוט רב בסוטרות האחרות הכלולות באוסף זה.

מהותה של הסוטרה מדגישה את חשיבותה הבלעדית של החוכמה היות ורק אם נפתח את החוכמה נוכל לבער את הבערות ולהחלץ ממעגלי הסבל.

באופן גלוי הסוטרה מציגה את הדרך לפיתוח החוכמה בה עוסק היוגי השואף להסיר מעליו את כל מצבי התודעה העוכרים, אותם מצבי תודעה המעוותים את תפישת המציאות שלנו – ובאופן חבוי מציגה הסוטרה את שלבי הדרך להארה.

בסדרת המפגשים המקוונים עם הנזיר קארצון נתבונן בחלקיה השונים של הסוטרה, בחוכמה המוסברת בה באופן גלוי ובשלבי הדרך להארה המלומדות בה באופן חבוי.

הנזיר קארצון (יקי פלט), חבר אהוב ומתרגל מסור, בעל ידע נרחב ויכולת מרשימה ללמד את נושאי הלימוד המורכבים באופן בהיר, מרתק, סדור ועטוף בהומור.

הנזיר קארצון מתגורר באוסטרליה, במרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי – מכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute) שם הוא מתרגם ומלמד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית, לאחר שסיים בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של מכון צ'נרזיג, ושמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם.

פרטים נוספים על הנזיר קארצון ניתן לקרוא כאן.

זהו קורס דהרמה ראשון מסוגו שאנחנו מקיימים בישראל!

הנזיר קארצון יילמד את סדרת המפגשים הישר אל סלון הבית שלנו, באמצעות תוכנה ידידותית וקלה לשימוש.

  • הנזיר קארצון יקדיש ללימוד זה ארבעה מפגשים שיתקיימו בימי שישי בצהריים, החל משישי 12.6.20 . כל שיעור יימשך כשעה וחצי, כולל שאלות ותשובות.
  • הלימוד והתרגול יתקיימו בעברית. הסדנה פתוחה לכל המעוניינים, וותיקים וחדשים כאחד, ולא נדרש ניסיון קודם.
  • ההרשמה באתר הינה חד פעמית לכל הסדרה בת 4 המפגשים.
  • כל נרשם יקבל זימון לקורס המקוון הכולל הנחיות בהירות על אופן השימוש באפליקציית זום [הידידותית מאוד] בה ניעזר לקיום המפגשים. כמו כן, נקיים פגישה מקוונת קצרה מאוד מספר ימים לפני הקורס עצמו, כדי לוודא שאין בעיות טכניות כלשהן אצל הנרשמים – ואף נסייע למי שנדרש.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר.

ההשתתפות בסדרת המפגשים המקוונים הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה .

ההרשמה תתחיל במהלך חודש אפריל – אנא עקבו אחר פרסומינו

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה