האימון הבודהיסטי

פיתוח סבלנות והתמודדות עם כעס

  • תאריך: 21.01.2023
  • תאריך סיום: 21.01.2023
  • מורה: מנחה: יעל שלו  
  • מקום: מדיטיישן פקטורי - משכית 27 הרצליה

כרגש עוכר, הכעס עוכר את התודעה, עוכר את מערכות היחסים שלנו ולעיתים קרובות גורם לנו לפגוע בעצמנו ובאחרים בדרך שמגבירה את הביקורת העצמית והמצוקה שלנו. לכן אומרים שלכעוס זה כמו לבלוע רעל ולקוות שהאוייב שלך ימות.

על פי השקפת העולם הבודהיסטית, כדי להתמודד עם כעס, עלינו לפתח סבלנות. סבלנות זו היכולת להישאר שלווים ורגועים בהתמודדות עם כאב, פגיעה או קושי. זו גישה שמבינה את הפגיעה העמוקה של הכעס בעצמנו ובאחרים ושיש אלטרנטיבה. כלומר, הסבלנות מבינה שבלי בחירה ובלי שליטה אמצא את עצמי במצבים לא נעימים, ובמקום להתמקד בניסיון להימנע מכך, אבחר ללמוד להרגיע את התודעה, לקבל בהירות, ולהחליט מתוך מקום של שלווה מה הדבר הטוב ביותר לעשות בנסיבות הקיימות. בשבת הדהרמה נשלב בין חומר תיאורטי לבין מדיטציות מונחות כדי לחקור את החוויה הפנימית של כעס וההתמודדות אתו בעזרת כלים מספרה של הנזירה המכובדת טובטן צ'ודרון, עבודה עם כעס.

יעל שלו, תלמידה ותיקה במסורת הבודהיזם הטיבטי, המעבירה קורסים וסדנאות במסגרת מסלול דהרמה בעברית של ידידי הדהרמה ומסגרות שונות.

הקורס יתקיים בעברית. הקורס יתקיים בין השעות 9:00-16:30.

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (פירות, עוגיות וכו' – עדיפות לכיבוד טבעוני).

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחה. בעת האירוע ניתן לתת תרומה במזומן, כמו כן, ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Human Torches of Tibet: BBC Our World documentary

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה