האימון הבודהיסטי

פיתוח סבלנות והתמודדות עם כעס

  • תאריך: 21.01.2023
  • תאריך סיום: 21.01.2023
  • מורה: מנחה: יעל שלו  
  • מקום: מדיטיישן פקטורי - משכית 27 הרצליה

כרגש עוכר, הכעס עוכר את התודעה, עוכר את מערכות היחסים שלנו ולעיתים קרובות גורם לנו לפגוע בעצמנו ובאחרים בדרך שמגבירה את הביקורת העצמית והמצוקה שלנו. לכן אומרים שלכעוס זה כמו לבלוע רעל ולקוות שהאוייב שלך ימות.

על פי השקפת העולם הבודהיסטית, כדי להתמודד עם כעס, עלינו לפתח סבלנות. סבלנות זו היכולת להישאר שלווים ורגועים בהתמודדות עם כאב, פגיעה או קושי. זו גישה שמבינה את הפגיעה העמוקה של הכעס בעצמנו ובאחרים ושיש אלטרנטיבה. כלומר, הסבלנות מבינה שבלי בחירה ובלי שליטה אמצא את עצמי במצבים לא נעימים, ובמקום להתמקד בניסיון להימנע מכך, אבחר ללמוד להרגיע את התודעה, לקבל בהירות, ולהחליט מתוך מקום של שלווה מה הדבר הטוב ביותר לעשות בנסיבות הקיימות. בשבת הדהרמה נשלב בין חומר תיאורטי לבין מדיטציות מונחות כדי לחקור את החוויה הפנימית של כעס וההתמודדות אתו בעזרת כלים מספרה של הנזירה המכובדת טובטן צ'ודרון, עבודה עם כעס.

יעל שלו, תלמידה ותיקה במסורת הבודהיזם הטיבטי, המעבירה קורסים וסדנאות במסגרת מסלול דהרמה בעברית של ידידי הדהרמה ומסגרות שונות.

הקורס יתקיים בעברית. הקורס יתקיים בין השעות 9:00-16:30.

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (פירות, עוגיות וכו' – עדיפות לכיבוד טבעוני).

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחה. בעת האירוע ניתן לתת תרומה במזומן, כמו כן, ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Cognitive Behavioural Therapy and Buddhism

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה