הדרך המדורגת להארה

המסע אל לב החוכמה

28-29-30.1.2016, ימים חמישי-שישי-שבת

צעדים במסע אל ההארה השלמה – קורס סוף שבוע

התפתחות רוחנית היא מסע מרתק במחוזות התודעה. מסע זה מרתק ומאתגר אף יותר כאשר מטרתנו היא להשיג את ההארה השלמה, רמת התודעה הגבוהה ביותר.

בקורס הזה ג'האדו רינפוצ'ה יציג בפנינו את העקרונות ההומניסטיים האוניברסליים של חמלה ואהבת הזולת שהבודהיזם מושתת עליהם; את החוכמה של הבנת המציאות כפי שהיא, שבאמצעותה נוכל להשתחרר מסבל; ואת האמצעים המעשיים בעזרתם נוכל לפתח בתוכנו את האיכויות והתובנות הללו.

בעזרת תרגול אמצעים אלה נוכל לאמן את תודעתנו – לפתח ולהגביר אט-אט את החמלה, הנדיבות, הסבלנות, הענווה, ההתחשבות בזולת, אהבת הזולת ושאר הסגולות הטובות עד לשלמות; ולהפחית בהדרגה ברגשות העוכרים כמו כעס, איבה, קנאה, היקשרות, תשוקה, יהירות ועוד עד לסילוקם המוחלט. תהליך העשייה הרוחנית מעניק לחיינו משמעות ומביא אתו תחושות של סיפוק ואושר.

התקדמות בתרגול הרוח תקרב אותנו אל ההישג הרוחני הגדול מכול, אל המימוש המלא של הפוטנציאל שלנו, אל ההארה השלמה.

הקורס יועבר בהסתמך על שני טקסטים: "שירי החוויה הרוחנית" (Songs of Spiritual Experience) של לאמה צונגקהאפה ו"סוטרת מהות החוכמה".

31.1-1.2.2016, ימים ראשון ושני

הרשאות עוקבות (ג'נאנג) של מנג'ושרי, טארה הירוקה, בודהת הרפואה, צ'נרזיג 4 זרועות

הרשאה עוקבת (בטיבטית: jenang, באנגלית: subsequent permission) – תהליך באמצעותו מעניק הלאמה לתלמיד הרשאה לעסוק במעשה הרוחני של ישות מוארת מסוימת לשם הבשלה מהירה של טבע הבודהה של התלמיד ולשם השגה מהירה של הארה שלמה. תנאי מקדים לקבלת הרשאה הוא קבלת העצמה. לפיכך תהליך ההרשאה חייב לבוא בעקבות תהליך ההעצמה והוא תהליך משלים לו.

בביקורו זה יעניק ג'האדו רינפוצ'ה הרשאות עוקבות של ארבע ישויות מוארות – מנג'ושרי, טארה הירוקה, בודהת הרפואה וצ'נרזיג 4-זרועות. הענקת ארבע ההרשאות העוקבות מאפשרת לתלמידים לבחור מבין ארבע הישויות השמימיות את הישות שהם חשים אליה קרבה רבה יותר ולתרגל אותה.

מנג'ושרי (בטיבטית: Jampel Yang)– דמות הישות המוארת המגלמת את החוכמה של כל הבודהות. באמצעות קבלת הרשאה עוקבת של מנג'ושרי אנחנו מורשים לעסוק במעשה הרוחני של ישות מוארת זאת; בתודעתנו מוטבעים רישומים להבשלת טבע הבודהה שבנו ולהשגת הארה שלמה, ובמיוחד לפיתוח תבונה חדה וחוכמה; ואנחנו מטוהרים משליליות של גוף, דיבור ותודעה.

טארה הירוקה (בטיבטית: Jetsun Dolma) – דמות הישות המוארת המגלמת את הפעילות המוארת של כל הבודהות. באמצעות קבלת הרשאה עוקבת של טארה הירוקה אנחנו מורשים לעסוק במעשה הרוחני של ישות מוארת זאת; בתודעתנו מוטבעים רישומים להבשלת טבע הבודהה שבנו ולהשגת הארה שלמה, ובמיוחד להצלחת פעילויותינו, למילוי משאלותינו ולהשגת מטרותינו; ואנחנו מטוהרים משליליות של גוף, דיבור ותודעה.

בודהת הרפואה (בטיבטית: Sangye Menla) – דמות הישות המוארת המגלמת את כוח הריפוי של כל הבודהות. כוחו רב בריפוי מחלות פיזיות ונפשיות, אך ייחודו בעיקר בריפוי התודעה – סילוק שלושת הרעלים של הבורות, ההיקשרות והכעס. באמצעות קבלת הרשאה עוקבת של בודהת הרפואהאנחנו מורשים לעסוק במעשה הרוחני של ישות מוארת זאת; בתודעתנו מוטבעים רישומים להבשלת טבע הבודהה שבנו ולהשגת הארה שלמה, ובמיוחד לחיזוק השפעה מרפאת של תרופות, לריפוי מחלות ולהשלמת המעשה הרוחני של סילוק שלושת הרעלים; ואנחנו מטוהרים משליליות של גוף, דיבור ותודעה.

אוואלוקיטשווארה 4-זרועות (בטיבטית: Chenrezig) – דמות הישות המוארת המגלמת את חמלתם של כל הבודהות. באמצעות קבלת הרשאה עוקבת של אָוָואלוֹקִיטֶשְוָוארָה אנחנו מורשים לעסוק במעשה הרוחני של ישות מוארת זאת; בתודעתנו מוטבעים רישומים להבשלת טבע הבודהה שבנו ולהשגת הארה שלמה, ובמיוחד לפיתוח חמלה וטוּב-לב אוהב; ואנחנו מטוהרים משליליות של גוף, דיבור ותודעה.

שימו לב:

השתתפות בהעצמות ההרשאה שיינתנו בימים ראשון ושני, 31.1-1.2.2016, אפשרית רק למי שמוכן לקבל על עצמו את המחויבויות של בקשת מקלט ושל נדר הבודהיסטווהומותנית בהשתתפות מלאה בשלושת ימי הלימוד המקדים, חמישי-שישי-שבת, 28-30.1.2016.

למען הבהירות, מצאנו לנכון לציין, שמשמעות המחויבות לאחר קבלת ההרשאות העוקבות וסיום הקורס היא תרגול יומיומי של בקשת מקלט, כינון בודהיצ'יטה (השאיפה להשיג הארה שלמה למען כל בעלי התודעה) ומדיטציה על ריקות.

 

♦♦♦

הקורס פתוח לקהל הרחב ללא דרישות מקדימות.

ניתן להשתתף רק בחלק הראשון של הקורס (חמישי – שבת) ללא השתתפות בחלק השני של ההעצמה.

כפי שצוין , השתתפות בחלק הראשון של הקורס מהווה תנאי להשתתפות בחלק השני של קבלת ההעצמה (יום ראשון).

♦♦♦

הלימוד בקורס יתורגם ישירות מטיבטית לעברית ע"י הנזיר והמתרגם יקי פלט

יוקדש זמן לשאלות ותשובות

♦♦♦

הקורס יתקיים בקיבוץ יחיעם מיום חמישי אחה"צ ועד לשבת אחה"צ. המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחים וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה הסתיימה

צילום:משה בראל

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Cognitive Behavioural Therapy and Buddhism

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה