דהרמה בעברית

קורס פיתוח סבלנות והתמודדות עם כעס – כפר ורדים, החל מה- 23 בפברואר

  • תאריך: 23.02.2015
  • תאריך סיום: 04.05.2015
  • מורה: מנחה: יעל שלו  
  • מקום: כפר ורדים
קורס לפיתוח סבלנות והתמודדות עם כעס, בהנחיית יעל שלו, החל מה 23 בפברואר בכפר ורדים.

עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להצטרף לקורס שיתקיים בכפר ורדים במסגרת מסלול הדהרמה בעברית.

מקום: כפר ורדים

זמן: ימי שני בערב מהשעה 18:00 ועד 20:00

תאריכים: המפגש הראשון יתקיים ב-23 בפברואר 2015 (לא יתקיים מפגש בחוהמ"פ)

תוכן הקורס: במהלך הקורס נשלב בין חומר תיאורטי לבין מדיטציות מונחות ותרגול מעשי. נלמד לזהות את הכעס והגורמים לו, ונכיר כלים שהוצגו על ידי המורה הנפלאה, הנזירה טובטן צ'ודרון בספרה עבודה עם כעס.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס?  הקורס מתאים למתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ללא צורך בידע מוקדם. יחד עם זאת, כל מי שרוצה להעמיק ולבסס את התרגול בהחלט מוזמנים להצטרף לקורס.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי ההוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להיות חלק מהקבוצה הלומדת והמתרגלת, גם בזמנים פחות נוחים ופנויים. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס, לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

המנחה: יעל שלו – תלמידה ותיקה המעבירה קורסים וסדנאות במסגרת מסלול דהרמה בעברית של ידידי הדהרמה.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות ליעל. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב "ליעל שלו".

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה