פילוסופיה בודהיסטית

"להיות שלם ומושלם" – שש השלמויות עפ"י שנטידווה

קורס סופשבוע בימים שישי – שבת 27-28.9.13 במרכז הרוחני בנווה שלום [ללא לינה]. הקורס יתורגם סימולטנית מאנגלית לעברית.

תודה רבה לכל הנרשמים לקורס "להיות שלם ומושלם". הקורס מלא ולא ניתן להצטרף אליו. נשמח אם תירשמו ותגיעו לקורס הבא: "להיות גדול מהחיים" (37 התרגולים של ילדי הבודהה) שייערך ב 4 – 5 באוקטובר בנווה שלום

שש השלמויות – מתוך בתי השיר של שנטידווה. המתרגל הפועל מתוך חמלה גדולה מתאמן בששה תחומי אימון. בכל אחד מהתחומים הוא אינו מסתפק באימון שטחי בלבד, אלא שואף להביא את התרגול לכדי שלמות.

בחיבורו "המדריך לאורח חייו של בודהיסטווה" מתאר שנטידווה בבתי שיר ציוריים וברורים את האימון בששה תחומים אלו: מהי נתינה שלמה? מהי התנהגות מוסרית מושלמת? מהי סבלנות מלאה? מהי נחישות ומסירות מושלמות? איך מביאים את הריכוז לכדי שלמות, ומהי שלמות החכמה?

בקורס נקרא בבתי השיר של שנטידווה בעזרת פרשנויות מסורתיות שונות, אותן למד לופן פמה לונגדרול בשנותיו הרבות במנזרי הלימוד של צפון הודו ובהוטאן.

 

לופן פמה לונגדרול ילמד באנגלית. הקורס יתורגם סימולטנית לעברית!

המעוניינים בתרגום לעברית מתבקשים להביא עימם טרנזיסטור FM + אזניות!

הקורס ייערך בשתיקה מלאה. כאמור, הקורס יתקיים במרכז הרוחני בנווה שלום ללא לינה [לו"ז יועבר בנפרד לנרשמים].

יש להביא תבשיל צמחוני לארוחה משותפת וכריות ישיבה.

הקורס מיועד לתלמידים חדשים לדרך הבודהיזם, כמו גם לתלמידים ותיקים הרוצים להעשיר את תרגולם.

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה-דהנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקורו של המורה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה