הדרך המדורגת להארה

ריטריט לאם רים – הדרך המדורגת להארה

לאם רים – הדרך המדורגת להארה  

ריטריט של שבעה ימים בהנחיית יעל שלו ודוד גורדון 

הריטריט יתקיים בימים ראשון-שבת, 26/11-2/12/2023, בנס עמים 

ריטריט זה הוא הזדמנות מיוחדת להעמקת התרגול האישי במשך שבוע מלא, בו נקדיש זמן למדיטציות שמטהה וויפאסנה על בסיס לימוד והרהור בעקבות הטקסט העתיק והמקיף של לימודי הבודהה – "לאם רים – הדרך המדורגת להארה". טקסט קנוני זה נכתב במקור ע"י המאסטר ההודי בן המאה ה10 – אטישה, במהלך תקופת נדודיו בטיבט, ומאוחר יותר נכתבו לו גרסאות ופרשניות נוספות.  

הקורס מתבסס על גרסת הלאם רים המורחבת, מאת המלומד והיוגי הגדול בן המאה ה14 – לאמה ג'ה צונגקאפה, המציג דרך מדורגת ושיטתית לפיתוח הפוטנציאל האנושי באמצעות עבודה עם מצבי תודעה עוכרים, החלשתם והכחדתם, בנוסף לפיתוח איכויות חיוביות כמו אהבה, חמלה וחוכמה. כשמה, דרך זו תוביל אותנו בהדרגה בדרך הרוחנית עד לשחרור מוחלט.  

בקורס נעסוק בנושאים כמו ההזדמנות הנדירה שיש לנו כבני אנוש, מדוע קורים לנו דברים מסוימים בחיינו, כיצד מתעוררים רגשות עוכרים ואיך להתמודד איתם, הטבע של התופעות וכיצד לפתח חמלה מיומנת וראייה בהירה של מציאות חיינו. 

הקורס כולל שיעורי דהרמה, ומדיטציות שקטות ומונחות על בסיס נושאי הלאם רים. 

כדי לייצר מרחב תומך בתרגול המעמיק, במהלך הקורס נשמור על שתיקה מלאה ומכשירי הטלפון יימסרו למשמרת בתחילתו. 

ההרשמה תיפתח כחודש לפני מועד תחילת הקורס.

יעל שלו –  תלמידה ותיקה במסורת הבודהיזם הטיבטי, המעבירה קורסים וסדנאות במסגרת מסלול דהרמה בעברית של ידידי הדהרמה ומסגרות שונות.

דוד גורדון – מנחה מדיטציה ומתרגל ותיק בידידי הדהרמה. מלווה רוחני למתמודדים עם מחלות קשות וסופניות בעמותת "שותפים למסע".

הקורס יתקיים בעברית.

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

הלינה תהיה בחדרים של 3 בחדר עם הפרדה מגדרית.

נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (פירות, עוגיות וכו'- עדיפות לכיבוד בריא). 

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחה. בעת האירוע ניתן לתת תרומה במזומן, כמו כן, ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי. אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

עוד על דאנה – תוכלו לקרוא כאן.

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

לחץ להרשמה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה