דהרמה בעברית

ריפוי הרגשות העוכרים

  • תאריך: 11.11.2014
  • תאריך סיום: 02.02.2015
  • מורה: מנחה: יעל שלו  
  • מקום: כפר ורדים
קורס יסוד בבודהיזם טיבטי המתמקד בריפוי הרגשות המכאיבים המכונים בשפה הבודהיסטית "רגשות עוכרים". עשרה מפגשים בימי שלישי בבוקר או בימי שני בערב בכפר ורדים.

קורס יסוד בבודהיזם טיבטי המתמקד בריפוי הרגשות העוכרים.

עשרה מפגשים בימי שני בערב או בימי שלישי בבוקר בכפר ורדים.

עמותת ידידי הדהרמה שמחה להזמין אתכם להשתתף בקורס יסוד במסגרת מסלול דהרמה בעברית.

מקום: כפר ורדים

זמן: יפתחו 2 מועדים שונים (קורס בוקר וקורס ערב), לבחירתך:

קורס ערב: ימי שני בערב מהשעה 18:00 עד השעה 20:30.

המפגש הראשון יתקיים בתאריך 24.11.14 והמפגש האחרון יתקיים בתאריך 02.02.15 (לא יתקיים מפגש בחנוכה).

קורס בוקר: ימי שלישי בבוקר מהשעה 10:00 עד שעה 12:30. המפגש הראשון יתקיים בתאריך 11.11.14 והמפגש האחרון יתקיים בתאריך 20.01.15 (לא יתקיים מפגש בחנוכה).

תוכן הקורס: נושא הקורס יהיו הרגשות המכאיבים המכונים בשפה הבודהיסטית "רגשות עוכרים". מדובר בכל טווח הרגשות הקשים שאנו מכירים היטב, החל מכעס, שנאה, תסכול, קנאה וחמדנות, וכלה ברגשות של בלבול, פחד והעדר בטחון עצמי. רגשות אלו מכונים "עוכרים" משום שהם עוכרים את מצב רוחנו, ובעיקר את צלילות התודעה. בקורס נבחן את הרגשות השונים, ואת האופן בו הם פוגעים בנו ובזולת. בחלק התיאורטי של הקורס, ובמיוחד בחלקו המעשי, נתרגל דרכים שונות לרפא רגשות אלו, להביא להקלה ושחרור מהם. דרכים אלו יכללו התמודדות קוגניטיבית עם הרגשות, הסיפור שהם מספרים לנו והטעויות בתפיסת המציאות שעליהן הם מתפתחים, כמו גם תרגול היציאה ממצב ה"טייס האוטומטי", שינוי דפוסי התגובה שלנו, והעמקת יכולת השלווה וההתבוננות שלנו. לסיום נתרגל את בניית האיכויות המיטיבות המשמשות כ"מערכת חיסונית" המחזקת את עמידותנו בפני רגשות אלו.

מהלך המפגשים: בכל מפגש נקדיש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. נסיים בפרק מדיטציה קצר. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

עלות: ככל הפעילויות בעמותת ידידי הדהרמה, גם קורס זה מוצע ללא מחיר נקוב מראש. כולם מוזמנים להצטרף, ובסוף כל מפגש תהיה הזדמנות להשאיר תרומה כספית לכיסוי הוצאות, וכהערכה לזמן ולמאמץ שהושקעו על ידי המנחים.

למי מתאים הקורס? הקורס מתאים למי שמתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ואין להם כל ידע מוקדם. יחד עם זאת, אלה הלומדים ומתרגלים במסורת, הרוצים להעמיק ולבסס את דרכם בהחלט מוזמנים  להצטרף לקורס.

ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

מחויבות ומסירות: המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

מנחה:  יעל שלו, תלמידה ותיקה המעבירה קורסים וסדנאות במסגרת מסלול דהרמה בעברית של ידידי הדהרמה.

שאלות ובירורים: ניתן להפנות שאלות, ספקות, רעיונות והצעות ליעל שלו. את המייל יש לשלוח לתיבת הדואר של ידידי הדהרמה dharma.friends.il@gmail.com ובשורת הנושא לכתוב ליעל שלו.

הרשמה: יש למלא את טופס ההרשמה בלינק שלמטה. אנא מלאו את הפרטים בתשומת לב כדי שנוכל למצוא אתכם וליידע אתכם בכל הנדרש.

 

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

חוה אלברשטיין שרה דלאי למה

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה