בודהיזם א-ת

שבת דהרמה לתרגול מדיטציית שהייה בשלווה (שמטהה) – "בודהיזם א-ת"

  • תאריך: 11.01.2014
  • תאריך סיום: 11.01.2014
  • מורה:
  • מקום: מרכז שנטידווה, רמת גן (ליד כפר המכביה) שדרות בן צבי 21
שבת הדהרמה הינה אחת ההזדמנויות האחרונות להצטרף לתכנית "בודהיזם מאלף ועד תו"! נתרגל בה יחדיו את מדיטצית נתינת הדעת (מיינדפולנס) ומדיטצית שהייה בשלווה (שמטהה), כולל הסבר מונחה


במסגרת התכנית "בודהיזם מאלף ועד תו" למדנו ותרגלנו במשך כארבע שנים את ארבעת היסודות של נתינת הדעת (mindfulness). מאז יולי 2012 הוספנו לכך את תרגול המדיטציה של פיתוח שהייה בשלווה (שמטהה – calm abiding), עפ"י הנחיות הנזיר שון.

תרגול פיתוח שהייה בשלווה נעשה בדרך של החזייה (ויזואליזציה) וההנחיות שקבלנו מהנזיר שון מפרטות את אופן התרגול.

תרגול פיתוח שהייה בשלווה (שמטהה) מיועד אך ורק למי שתרגל את ארבעת היסודות של נתינת הדעת ברציפות ולאורך זמן והגיע לרמה סבירה של ריכוז, כפי שהוסבר בהנחיות לתרגול נתינת הדעת.  ללא המיומנות הזאת אי אפשר לתרגל כראוי את השהייה בשלווה ולהשיג התקדמות בתרגול.

בשבת הדהרמה נתרגל את המדיטציות של נתינת הדעת ושל פיתוח שהייה בשלווה.

אנא תשומת לבכם – עפ"י הנחיות הנזיר שון אחת הדרישות להשתתפות בריטריט 10 הימים שיתקיים באוגוסט 2014 – שיעסוק בסקירה מדיטטיבית של כל נושאי הלימוד שהועברו עד כה – היא תרגול מדיטציית נתינת הדעת משך שמונה חודשים – ולאחר ריטריט הקיץ לא נוכל לצרף תלמידים חדשים לתכנית הסדורה של "בודהיזם מאלף ועד תו". [לקריאת פירוט הדרישות להשתתפות בריטריט המדיטציות אוגוסט 2014 אנא לחצו כאן]

לפיכך שבת דהרמה זו הינה אחת ההזדמנויות האחרונות להצטרף לתכנית!

אנו ממליצים בכל פה לתלמידים חדשים וותיקים כאחד להירשם ולקחת חלק בשבת הדהרמה.

כמו כן מומלץ לתרגל כבר עתה את מדיטציית נתינת הדעת עפ"י ההנחיות הכתובות באתר [אנא לחצו כאן]

*

תשלום: ככל הפעילויות של עמותת ידידי הדהרמה, יום תרגול זה מוצע על בסיס של רוחב לב. בסיום התרגול תוכלו להשאיר תרומה. התרומה מיועדת לכיסוי הוצאות הארגון.

שתיקה: התרגול יתקיים בשתיקה, למעט בקבוצת דיון.

מה אוכלים?  אנא הביאו עמכם ארוחת צהריים אישית. אפשר להוסיף פריט קטן של כיבוד כללי להפסקות הקטנות במשך היום

הרשמה: אנא שימו לב כי מספר המקומות ביום זה מוגבל. כאשר אתם נרשמים אתם מצהירים על כוונתכם להגיע. הרשמה וביטול מאוחר עלולה למנוע ממישהו אחר השתתפות! אנא הירשמו רק כאשר אתם משוכנעים שאתם רוצים ויכולים להגיע.

במידה ולא הצלחתם להירשם מכל סיבה שהיא אנא פנו לכתובת מייל זו   dharma.friends.il@gmail.com

ההרשמה הסתיימה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה