בודהיזם א-ת

שבת דהרמה – שבת לימוד ותרגול בנושא "קרמה"

  • תאריך: 03.01.2015
  • תאריך סיום: 03.01.2015
  • מורה: אחר  
  • מקום: נווה שלום

התכנית הרב שנתית "בודהיזם א-ת" נכנסה לשנתה החמישית…. זוהי תכנית סדורה שהוכנה במיוחד עבורנו, המתרגלים המערביים, ע"י הנזיר שון בברכתו של דנמה לוצ'ו רינפוצ'ה.

אנחנו – תלמידי התכנית – נוכחנו לדעת עד כמה היא מסייעת להעמקת ההבנה של הנושאים השונים וליכולת לתרגלם וליישמם.

יחד עם זאת, כדי לאפשר לתלמידים ומתרגלים חדשים וותיקים כאחד להצטרף לתכנית, שבת הדהרמה הינה אחת ההזדמנויות האחרונות להצטרף לתכנית!

עפ"י הנחיות הנזיר שון הדרישה המקדימה להשתתפות בריטריט 10 הימים שיתקיים ביולי 2015 – ויעסוק בסקירה מדיטטיבית של כל נושאי הלימוד שהועברו עד כה – היא תרגול מדיטציית הקשיבוּת (נתינת הדעת – mindfulness) במשך שמונה חודשים והשלמת חומרי הלימוד. לאחר ריטריט הקיץ לא נוכל לצרף תלמידים חדשים לתכנית "בודהיזם מאלף ועד תו". [לקריאת פירוט הדרישות להשתתפות בריטריט המדיטציות יולי 2015 אנא לחצו כאן]

שבת דהרמה זו תאפשר לכולנו לחזור על אחד מהנושאים שנלמדו – קרמה, ולתרגל אותו יחדיו.

+++

בשבת דהרמה זו נתבונן יחדיו בנושא קרמה בהיבטים שונים – מהי קרמה, מהם מאפייניה השונים, כיצד היא פועלת, מהן תוצאותיה, קרמה כדרך לעיצוב העתיד שלנו – כל זאת באמצעות לימוד והעמקה אך גם באמצעות מדיטציות מונחות.

שבת הדהרמה תונחה ע"י תלמידים וותיקים בשפה העברית והיא תתקיים במרכז הרוחני בנווה שלום ביום שבת 3.1.15 משעה 08:30 עד 17:30.

אנו ממליצים בכל פה לתלמידים חדשים וותיקים כאחד להירשם ולקחת חלק בשבת הדהרמה.

כמו כן יש לתרגל כבר עתה את מדיטציית הקשיבוּת (נתינת הדעת – mindfulness) עפ"י ההנחיות הכתובות באתר [אנא לחצו כאן]

*

שבת הדהרמה תתקיים בשתיקה, למעט בקבוצת דיון.

מה אוכלים?  אנא הביאו עמכם ארוחת צהריים אישית. מומלץ להביא גם פריט כיבוד כללי להפסקות הקטנות במשך היום.

הרשמה:

מיועדת לתלמידי התכנית, וגם למעוניינים להצטרף לתכנית הרב שנתית, המתחייבים לתרגל את מדיטציית הקשיבוּת (נתינת הדעת, mindfulness) עפ"י ההנחיות הרשומות באתר [לחצו כאן] מיום ההרשמה ועד למועד שבת הדהרמה על בסיס יומי, ומוכנים להשלים עד לחודש יולי את התכנים שנלמדו עד כה [אנא ראו כאן את הנושאים המסומנים בירוק תחת כותרת "הקלטות"].

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחים וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. כל הפעילויות של עמותת ידידי הדהרמה, כולל שבת דהרמה זאת, מתקיימות על בסיס של רוחב לב. תרומתכם (דאנה) תתקבל בברכה. התרומה מיועדת לכיסוי ההוצאות השוטפות ולפעילויות השונות של ידידי הדהרמה.

צילום:משה בראל

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה