פילוסופיה בודהיסטית

"שלושת ההיבטים העיקריים של הדרך" סדנת דהרמה בעברית

  • תאריך: 04.03.2010
  • תאריך סיום: 06.03.2010
  • מורה:
  • מקום: קיבוץ תובל, מעל לכרמיאל

4-6.3.2010 | סופ"ש בתובל

"שלושת ההיבטים העיקריים של הדרך" הוא טקסט שחיבר לאמה צונגקאפה [1357 – 1419]. הטקסט מורכב מ 14 בתי שיר וכלולה בו “התמצית של כל הדרך” [לאמה תובטן יישה].

בסוף שבוע זה נקרא ונלמד את הטקסט בשילוב מדיטציות מונחות. כמו כן נדון בקבוצות קטנות בנושאים בהם עוסק הטקסט, כגון מהו הסבל [דוקהא בסנסקריט. מקובל לתרגמו כסבל אולם המשמעות המדויקת היא חוסר סיפוק]; הסיבות לסבל; האם אפשר להשתחרר מהסבל; מהי חמלה, כיצד ניתן לפתח חמלה ובאילו תנאים; מהי תודעת ההארה; ומהי משמעות החכמה בבודהיזם הטיבטי.

הקורס יעניק מבט כללי על עיקרי הדרך הבודהיסטית ויאפשר לימוד והבנה של התמונה הכללית, לפני שאנו צוללים אל מעמקי הנושאים הספציפיים.

הטקסט הנלמד הינו אחד הטקסטים החשובים בבודהיזם הטיבטי והוא נלמד ע"י נזירים ומתרגלים בכל הרמות.

הטקסט נכתב לפני מאות שנים והרלבנטיות שלו לחיי היומיום שלנו מעוררת הערכה ועניין רב.

סוף השבוע יועבר בעברית ע"י מתרגלים וחברים ותיקים בעמותת ידידי הדהרמה:

הנזיר טנזין תקצ'וק – הנזיר תקצ'וק לומד ומתרגל מזה מספר שנים. שמע שיעורים רבים מטובי המורים בארץ ובעולם, ביניהם הנזירה רובינה קורטין, ג'צונמה טנזין פאלמו, לאמה זופא רינפוצ'ה, ג'הדו רינפוצ'ה. הנזיר תקצ'וק קיבל את נדרי הנזירות מה"ק הדלאי לאמה לפני שלוש שנים ומאז הוא מקדיש את עיקר זמנו לתרגול, ללימוד ולפיתוח התודעה.

אלעד פיין – נזיר לשעבר אשר פשט את גלימות הנזיר בשנת 2008. מאז הוא ממשיך ללמוד ולתרגל. אלעד השתתף בריטריטים רבים בארץ ובעולם, בהם פגש ולמד ממיטב המורים, ביניהם ה"ק הדלאי לאמה, לאמה זופא רינפוצ'ה, ג'הדו רינפוצ'ה, איאנג רינפוצ'ה. (כיום אלעד הינו יו"ר ועד עמותת ידידי הדהרמה).

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Medicine Buddha Mantra - with words

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה