בודהיזם א-ת

שתים עשרה החוליות של ההתהוות התלויה The twelve links of dependent origination

שתיים עשרה החוליות של ההתהוות התלויה מציגות את שרשרת הגורמים והתנאים האחראים ללידה מחדש הבלתי נשלטת במעגלי הקיום (בסנסקריט: סַמסָארָה), וגם את השיטה כיצד להשתחרר ממעגלי הקיום הבלתי מספק הזה. קורס סופשבוע עם גשה קלסנג וונגמו

קורס במסגרת התכנית "בודהיזם מאלף ועד תו"

קורס סופשבוע בקיבוץ יחיעם, חמישי אחה"צ עד מוצ"ש 20 – 22 בנובמבר 2014

מה גורם לקיום הנוכחי שלנו? לאן נלך מכאן? מה קורה לאחר שאנו מתים? וכיצד אנו יכולים להשתחרר מהמעגל של לידות מחדש בלתי נשלטות, על מכלול הבעיות והקשיים הכרוכים בהן?

אלה הן שאלות בסיסיות שעליהן השיב הבודהה בשיעורו על שתים עשרה חוליות ההתהוות התלויה. נושא לימוד זה  הינו מסובך אך חיוני ללימוד שלנו; הבנתו הכרחית לפיתוח הבנה יסודית של הבודהה-דהרמה. הוא מכיל את התפיסות הבודהיסטיות החשובות ביותר, משום שהוא דן בתפיסה המוטעית של המציאות, בקרמה, בחיים קודמים וחיים באים, ברגשות עוכרים ובטבע הסבל של קיומנו.

כחלק מהתוכנית 'בודהיזם מאלף עד תו', גשה קלסנג וונגמו תציג בפנינו תיאור מקיף של כל אחת משתים עשרה החוליות. הסבריה יתבססו על פרק 26 מתוך 'חוכמה בסיסית' של נגארג'ונה. (יחולק תרגום לעברית של פרק 26)

+++

הקורס, המתקיים, כאמור,במסגרת התכנית "בודהיזם מאלף ועד תו", פתוח לכולם – חדשים וותיקים כאחד. אך כדי להשתתף בו יש להתחיל ולהשלים את החומר שנלמד עד כה [החל מריטריט "ארבע אמיתות הנעלים ביולי 2011 ואילך, לקורסים ששמותיהם כתובים בצבע ירוק] ולתרגל את מדיטציית נתינת הדעת לפחות כחודשיים לפני הקורס על בסיס יומי.

ניתן לשמוע ולקרוא את חומרי הלימוד בקישורים הבאים: חומרי לימודהנחיות מדיטציית נתינת הדעת.

+++

הקורס יתקיים באנגלית ויכלול ניתוחים ודיונים, מפגשים של שאלות ותשובות, מדיטציות אנליטיות ופרקי זמן להרהור.

החלק של שאלות ותשובות יתקיים בעברית ויונחה ע"י תלמיד וותיק.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה

המשתתפים נדרשים להיות נוכחים בכל פרק הזמן הזה ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו. מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

 +++

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, המתורגמן וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

 

ההרשמה הסתיימה

 

חומרי עיון לאירוע זה

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה