פילוסופיה בודהיסטית

תודעה שְלֵוָה בעולם סוער

כבוד לינג רינפוצ'ה השביעי, מורה בכיר בבודהיזם הטיבטי, בגלגולו הקודם מורו הבכיר של הדלאי לאמה ובגלגולו זה תלמיד קרוב של הדלאי לאמה, ישוחח בהרצאה מרתקת זו על השיטות שהבודהיזם הטיבטי מציע בכדי לפתח את מצבי התודעה אשר מעניקים שלווה ורווחה פנימית.

החברה המודרנית שאנו חיים בה, בין אם במערב או במזרח, שמה לה למטרה ליצור את התנאים החיצוניים שיביאו לנו רווחה ואושר.

LingR-7יש לנו בתים מלאי מכשירים שמקלים על חיינו, קניונים מלאי מוצרים שמספקים את צרכינו, כבישים מהירים שמובילים אותנו ממקום למקום בזריזות, ידע זמין על כל דבר במרחק הקלקה, רשתות חברתיות וירטואליות, אוכל מכל ארץ בעולם, שעות של בידור שנגיש לנו בטלוויזיה ובסרטים. אך למרות כל ההתפתחות הטכנולוגית ומגוון ההנאות שזמינות עבורנו, נדירים הם רגעי השקט הפנימי והשמחה האותנטית שאינה תלויה בדבר. אם נביט, נראה שסביבתנו מלאת איבה ומלחמות של מילים ושל דם. אנו מרגישים חוסר שלווה ומתח כמעט בכל תחום בחיינו – בעבודה, במשפחה, במדינה. לעיתים נדמה כי בימינו העולם החיצוני תורם ליותר אי שקט פנימי, תוקפנות ושליליות מאשר לאושר.

כל המסורות הדתיות והרוחניות מציעות דרכים לאושר פנימי ולפיתוח מצבי התודעה החיוביים. על פי הבודהיזם האושר הפנימי המתמשך אינו נובע מגירויים חיצוניים, אלא מתוך מצבי תודעה חיוביים אשר ניתן לאמן ולפתח, כמו אהבה וחמלה.

אם כולנו מחפשים אושר, מהו אושר פנימי שאינו קצר מועד וכיצד אפשר להשיגו? והאם מצבי תודעה באמת יכולים להשתנות אם רק נחליט על כך?

כבוד לינג רינפוצ'ה השביעי, מורה בכיר בבודהיזם הטיבטי, בגלגולו הקודם מורו הבכיר של הדלאי לאמה ובגלגולו זה תלמיד קרוב של הדלאי לאמה, ישוחח בהרצאה מרתקת זו על כל אלה ועוד, ועל השיטות שהבודהיזם הטיבטי מציע בכדי לפתח את מצבי התודעה אשר מעניקים שלווה ורווחה פנימית.

את ההרצאה יתרגם מטיבטית לעברית חברנו הנזיר קרמה צונדו (יקי פלט). 

ההרצאה תתורגם גם לאנגלית באמצעות ציוד שמע אותו ניתן לשכור במקום במחיר 30 ש"ח ליום פעילות. 

ההרצאה תתקיים בין השעות 17:00-21:00 בבית יד לבנים בתל אביב רחוב פנקס 63, ויש להירשם אליה מראש

במסגרת ההרצאה יינתן פרק זמן קצוב גם לשאלות ותשובות.

***

ברוח המסורת הבודהיסטית ההשתתפות בכל פעילויות כבוד לינג רינפוצ'ה בישראל הינה על בסיס תרומה [דאנה] בלבד.
 רינפוצ'ה ופמלייתו, וכן הצוות המארגן ומערך המתנדבים הרחב, פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר.
 תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילויות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות הרבות ולמתן דאנה כהוקרת תודה לרינפוצ'ה.

הרשמה הסתיימה

 

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה