גֶשֶה להאקדור

גשה להאקדור מחזיק בתארים רבים: בי-איי באנגלית, מדעי המדינה ופילוסופיה מערבית מאוניברסיטת פונג'אב (1980); מאסטר באנגלית מאוניברסיטת פונג'אב (1982); מאסטר בפְּראגְ'נאפָּראמיטה (שלמות החוכמה) של הפילוסופיה הבודהיסטית (1982) ומאסטר במָאדְהיָאמיקה (דרך האמצע) של הפילוסופיה הבודהיסטית (1989) במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסלה; מאסטר בפילוסופיה מאוניברסיטת דלהי (1989); תואר גשה (דוקטור לפילוסופיה בודהיסטית) באוניברסיטה המנזרית דְרֶפּוּנג לוֹסֶלינג שבדרום הודו (1995).

גֶשֶה להאקדור

גֶשֶה להאקדור נולד ביאקרה שבמערב טיבט בשנת 1956. הוא עזב את טיבט ב-1962 לאחר פלישת הסינים לטיבט ב-1959.

גשה להאקדור הוסמך כנזיר בהיותו בן שמונה .מ- 1976 עד 1986 למד פילוסופיה בודהיסטית במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדהרמסלה.

לאחר מכן עבד במשך שנתיים וחצי כמתרגם ועוזר מחקר בבית טיבט, מרכז התרבות של הדלאי לאמה בדלהי. ב-1989 הצטרף למשרדו של הדלאי לאמה כעוזר לענייני דת ומתרגם, ושימש בתפקידו זה עד אפריל 2005. בתקופה זו ליווה את הדלאי לאמה במסעותיו ברחבי העולם וביקר ביותר משלושים מדינות באמריקה, אירופה, אוסטרליה, אפריקה ואסיה.

מאפריל 2005 משמש גשה להאקדור בתפקיד מנהל הספרייה והארכיון לכתבים טיבטיים (המכון ללימודים טיבטיים) בדהרמסלה.

גשה להאקדור היה שותף בתרגום ובהפקה של כמה מספריו של הדלאי לאמה, והוא ממשיך בתרגום לאנגלית של פרשנויות וכתבים בודהיסטיים.

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (1) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה