גֶשֶה להאקדור

גשה להאקדור מחזיק בתארים רבים: בי-איי באנגלית, מדעי המדינה ופילוסופיה מערבית מאוניברסיטת פונג'אב (1980); מאסטר באנגלית מאוניברסיטת פונג'אב (1982); מאסטר בפְּראגְ'נאפָּראמיטה (שלמות החוכמה) של הפילוסופיה הבודהיסטית (1982) ומאסטר במָאדְהיָאמיקה (דרך האמצע) של הפילוסופיה הבודהיסטית (1989) במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסלה; מאסטר בפילוסופיה מאוניברסיטת דלהי (1989); תואר גשה (דוקטור לפילוסופיה בודהיסטית) באוניברסיטה המנזרית דְרֶפּוּנג לוֹסֶלינג שבדרום הודו (1995).

גֶשֶה להאקדור

גֶשֶה להאקדור נולד ביאקרה שבמערב טיבט בשנת 1956. הוא עזב את טיבט ב-1962 לאחר פלישת הסינים לטיבט ב-1959.

גשה להאקדור הוסמך כנזיר בהיותו בן שמונה .מ- 1976 עד 1986 למד פילוסופיה בודהיסטית במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדהרמסלה.

לאחר מכן עבד במשך שנתיים וחצי כמתרגם ועוזר מחקר בבית טיבט, מרכז התרבות של הדלאי לאמה בדלהי. ב-1989 הצטרף למשרדו של הדלאי לאמה כעוזר לענייני דת ומתרגם, ושימש בתפקידו זה עד אפריל 2005. בתקופה זו ליווה את הדלאי לאמה במסעותיו ברחבי העולם וביקר ביותר משלושים מדינות באמריקה, אירופה, אוסטרליה, אפריקה ואסיה.

מאפריל 2005 משמש גשה להאקדור בתפקיד מנהל הספרייה והארכיון לכתבים טיבטיים (המכון ללימודים טיבטיים) בדהרמסלה.

גשה להאקדור היה שותף בתרגום ובהפקה של כמה מספריו של הדלאי לאמה, והוא ממשיך בתרגום לאנגלית של פרשנויות וכתבים בודהיסטיים.

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (1) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Spirit of Tibet (1995) Full Movie

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה