הנזירה (אני) לוסנג

בין הנזירה לוסנג (ריטה) לבין מתרגלי ידידי הדהרמה נוצר קשר עמוק שהלך והתהדק במהלך השנים הרבות לאורכן מגיעה אני לוסנג ללמד בישראל. לפני מספר שנים ביקשו ידידי הדהרמה מאני לוסנג לבוא לביקורים ממושכים יותר בישראל, ולשמחתנו היא נענתה ברצון והיא מגיעה לארץ מידי שנה לביקורים בני חודשיים עד שלושה חודשים.

הנזירה (אני) לוסנג

אני לוסנג (הנזירה ריטה) נולדה בשנת 1950 בשוויצריה למשפחה נוצרית. ריטה, דמות דינמית ותוססת, עזבה כבר בגיל 16 את בית הספר והחלה בחיפוש דרך חיים. כחלק מעיסוקיה הרבגוניים עסקה בטיפוס הרים, ניהלה מסעדה, שימשה מורה לסקי, חיה על אי וטיילה בעולם. מסעותיה הביאו אותה לדהרמסאלה שבצפון-הודו, שם התוודעה לראשונה לדלאי לאמה ולבודהיזם הטיבטי. בסקרנות רבה החלה להתעניין בבודהיזם ולקרוא ספרים בתחום. בשנת 1990 השתתפה בקורס לבודהיזם טיבטי במנזר קופאן בקטמנדו, שם פגשה את המורה שלה לעתיד Kirti Tsenshab Rinpoche. לאחר הקורס החליטה להתמסר לבודהיזם.

בשנת 1991 קיבלה עליה אני לוסנג את נדרי הנזירות.

מאז ועד שנת 2006 אני לוסנג חיה ולימדה ב"מרכז טושיטה" שבדרהמסלה – המרכז לבודהיזם טיבטי, שהוא חלק מהארגון העולמי FPMT – Foundation for the Preservation of the Mahayana Tradition , מייסודם של לאמה ישה ולאמה זופה.

בשנות שהותה בטושיטה היתה אחת מהמורות המרכזיות במקום והעבירה קורסים ביסודות הבודהיזם הטיבטי לאלפי תלמידים מערביים מכל העולם. במסגרת זו התוודעה לראשונה לעניין שיש לישראלים בבודהיזם, כאשר מאות תלמידים ישראלים פקדו כל שנה את המרכז.

לבקשתו של מורה השורש שלה, קירטי טסנשב רינפוצ'ה, בשנת 2006, קבעה אני לוסנג את מושבה הקבוע במרכז דהרמה בברן, משם היא נוסעת למדינות רבות באירופה בהן היא מלמדת קבוצות תלמידים מסורות. היא עשתה לעצמה שם במדינות רבות כמורה מדוייקת, סוחפת ומעמיקה וביקורה הקבוע בישראל הוא אחד מעמודי התווך של ידידי הדהרמה.

תמונות

לכל התמונות של המורה (7) »

המורה בספריית המדיה

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

הבודהה - The Buddha

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה