הַנָּזִיר שון

הנזיר שון עובד במספר פרויקטים של איתור, הדפסה מחדש, עריכה ותרגום של ספרים טיבטיים נדירים.
02S

הַנָּזִיר שון

הנזיר שון נולד בבריטניה בשנות הששים המאוחרות. לאחר שהשלים את חוק לימודיו ורכש תואר בהנדסה, נסע שון בגיל עשרים ליפן. שם הוא למד בודהיזם ושפות.

ב-1993 הגיע לדהרמסאלה שבצפון הודו, על מנת ללמוד במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית, ולמד שם כחמש שנים, לפני שעבר למנזרי דרפונג (Drepung) שבדרום הודו ושצ'ן (Shechen) שבנפאל להמשך לימודיו.

בעודו משלים את לימודי הנזירים המסורתיים, למד שון ותרגל גם תחת הנחייתם של מורים רבים כגון ה"ק הדלאי לאמה, קייבג'ה דנמה לוצ'ו רינפוצ'ה, קייבג'ה טרולשיק רינפוצ'ה, קייבג'ה קאמטרול רינפוצ'ה, לאטי רינפוצ'ה, גשה וונגצ'ן, שצ'ן רבג'ם רינפוצ'ה, יונגזין קנפו רינפוצ'ה, ישה גיאלצן ונוספים. במהלך תקופת לימודיו עם מורים אלו שירת אותם שון כמתורגמן וכעוזר אישי.

פנינו אל הנזיר שון-לה שנענה בנדיבות רבה לבקשתנו להוביל את התוכנית "בודהיזם מאלף ועד תו" וסייע לנו בהכנתה ובהתאמתה לצרכי קהילת המתרגלים המערביים. התכנית הינה בברכתו ובמעורבותו של אחד מחשובי המורים והיוגים בני ימינו מזרם הגלוגפה -דנמה לוצ'ו רינפוצ'ה.

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (3) »

המורה בספריית המדיה

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Tibet - A Buddhist Trilogy 1984 Documentary

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה