לוֹפֶן פֵמָה לוֹנגדרוֹל

לוֹפֶן פֵמָה לוֹנגדרוֹל

פֵמָה לונגדרול נולד במזרח בהוטן בשנת 1976. כבר בגיל צעיר מאד ידע שכל מה שהוא רוצה להיות זה נזיר בודהיסט. כשהיה בן עשר ביקר בקרבת ביתו דזונגסר קהיינטסה רינפוצ'ה. פמה הצעיר התחנן לאביו שייקח אותו לראות את המורה, ולאחר שנפגשו, שיבקש מהמורה לקבל אותו כנזיר. רינפוצ'ה הסכים לקבל את הילד תחת חסותו, ופמה עבר להודו שם למד במנזר הניינגמה צ'וקלינג (Chokling) שבעיירה ביר. לאחר שש שנים במנזר עבר לשדרה (shedra), מנזר המשמש כמוסד ללימודים גבוהים במסורת הניינגמה הטיבטית. הוא למד שם, תחת חסותו של דזונגסר קהיינטסה רינפוצ'ה עד שהשלים את לימודי "דרך האמצע" (Madhyama) בשנת 1998, להם הוסיף תואר BA) Shastri) ב 2001, ותואר MA) Acharya) ב 2002. במקביל ללימודיו החל פמה לונגדרול ללמד בשדרה של דזונגסר רינפוצ'ה, וזכה לכינוי "לופן" (Lopen) – המשמש לפנייה למורים במוסדות הלימוד המסורתיים השונים.

על מנת להשלים את לימודיו ולהכשירו גם במסורות האחרות במסגרת הבודהיזם הטיבטי הצטרף לופן בינואר 2004 למכון ללימודים טיבטיים גבוהים בסארה (Sara), המהווה חלק מהמכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסאלה. במשך שנתיים העמיק את לימודי הפילוסופיה שלו בנוסף לשיעורים בהיבטים שונים של התרבות הטיבטית כגון דקדוק, היסטוריה, שירה וכן הלאה. בין היתר למד במסגרת זו תחת שרביטו של גן גיאטסו לה.

החל מספטמבר 2004 התבקש לופן פמה לונגדרול ללמד נזירים במכון צ'וקי גיאטסו (Chokyi Gyatso Institute), המנזר של דזונגסר קיינטסה רינפוצ'ה בדוואתאנג, בהוטן. בין היתר שימש שם גם כעוזר מנהל המכון.

לופן לימד בברזיל במשך ארבעה חודשים ב-2012, ומאז 2011 הוא מלמד פילוסופיה ושפה טיבטית ב"דיר פארק" (Deer Park Institute), מרכז הלימודים שהקים דזונגסר קיינטסה רינפוצ'ה בביר.

בשנת 2013 ביקר ולימד לראשונה בישראל.

תמונות

לכל התמונות של המורה (1) »

המורה בספריית המדיה

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה