סדנת ויפאסנה

glen svensson

 

סדנת ויפאסנה

שישי,שבת 15,16 בינואר 2016 בנווה שלום

מנקודת מבט בודהיסטית הגורם המונח ביסוד סבלנו הוא הרגשות העוכרים המנטליים כמו היקשרות, כעס ובורות. כל הרגשות העוכרים המנטליים שלנו נובעים מההשקפה המסולפת שלנו של המציאות – הבנה מוטעית של איך אנחנו קיימים ואיך העולם סביבנו קיים. כך שאם נרצה להתגבר על הרגשות העוכרים שלנו ועל סבלנו עלינו להבין נכוחה את טבע המציאות.

במהלך סדנה זו בת היומיים נפתח בהתבוננות איך ההבנה המוטעית של טבע המציאות היא הגורם שהוא מקור הרגשות העוכרים שלנו ומקור סבלנו.

אחר כך נתבונן איך לבסס את השקפת הריקות וההתהוות התלויה. על בסיס זה נציג את האופן בו יש לעשות מדיטציה על ריקות כדי להתגבר על ההשקפה המסולפת שלנו וכך להפחית ברגשות העוכרים ובסבל ולסלקם.

לבסוף נתבונן איך למזג את תרגול הוויפאסנה בחיי היומיום שלנו.

הקורס ינתן בשפה האנגלית

הקורס בשתיקה מלאה

הקורס ללא לינה

♦♦♦

גלן סוונסון ,בוגר תוכנית המאסטר בת שבע השנים של לימודים מתקדמים של בודהיזם במכון לאמה צונגקהאפה אשר בפומאיה, איטליה.

מלמד ומנחה ריטריטים של מדיטציה בהודו, אירופה, צפון אמריקה ואוסטרליה, בסגנון לימוד בהיר המבליט את המיזוג בין ההשקפה הפילוסופית, המדיטציה וההתנהגות בחיי היומיום.

בין השאר גלן מעביר קורסים למתחילים וקורסים למתקדמים במרכז טושיטה שבדהרמסלה.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♦♦♦

להרשמה ליחצו כאן

צילום:משה בראל

צילום:משה בראל

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Om Mani Peme Hum - Tibetan Short Form 108 times

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה