ספרייה ולימוד

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ביקורה של גשה קלסנג וונגמו 2011

מורתנו, גשה קלסנג וונגמו, נולדה בגרמניה, והיא דוברת אנגלית וטיבטית. היא הנזירה הראשונה שהשיגה את התואר "גֶשֶה", לאחר שסיימה 16 שנות לימוד במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית שבדהרמסלה, בהן השלימה במלואה את תוכנית הלימודים לתואר "גשה" של המנזרים הגדולים של הגלוקפה ולמדה אף את המסורות האחרות – נינגמה, קאגיו וסאקיה.

משנת 2004 היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לסטודנטים המערביים החיים בדהרמסלה, עפ"י תוכנית הלימודים הנהוגה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית; היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת אמורי (משנת 2006); ולתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת מיאמי (משנת 2010).

גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

בשל עובדת היותה של גשה קלסנג וונגמו הנזירה הראשונה שזכתה בתואר "גשה", טקס קבלת התואר שנערך במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית ב-27 באפריל 2011, היה בעל חשיבות היסטורית. בטקס הוענק, לגשה קלסנג וונגמו ולחבריה לכיתה שסיימו אף הם את לימודיהם בשנת 2009, תואר ה"גֶשֶה-רימֶה" [רימֶה –על-כיתתיות].

הקורסים המפורטים להלן נערכים במשותף ע"י שתי המורות – גשה קלסנג וונגמו ואני ריטה-לה:

 קורס סופ"ש :  מהי התודעה? 24-26.11.11 | בשעה 16:00 הרשמה והתכנסות | קיבוץ תובל – הקורס ייערך בשיתוף עם הנזירה ריטה. הקורס ייערך בשתיקה מלאה
בקורס הזה תסביר גשה קלסנג וונגמו את המושגים הבודהיסטיים החשובים ביותר באשר לתודעה, אשר מהווים בסיס לכל לימוד של הפילוסופיה הבודהיסטית ולכל התרגול הבודהיסטי. אני ריטה-לה תעזור לנו להבין את הדברים ולהפנימם באמצעות מדיטציות.

שיחת דהרמה "הלמידה כמדיטציה" יום שלישי ה – 29.11.11   |   שעה 19:00   |   בית הקיבוץ הארצי, רחוב לאונרדו דה וינצי 13, תל אביב
לעתים קרובות הלימודים הבודהיסטיים נתפסים כלימוד אקדמי בלבד. זאת טעות. למעשה, התורה בודהיסטית צריכה להיתפס כנושאים למדיטציה, שאם נעסוק בהם באופן הנכון יביאו לתמורה בתודעה וכך תהיה להם השפעה עמוקה על חיינו. בשיחת הדהרמה הזאת נדון כיצד אפשר להתמיר את הלימוד הבודהיסטי למדיטציה אשר באמצעות תרגולה נצליח להפנים את הרעיונות הטמונים בתורה הזאת ולהפכם לחלק מהוויתנו וכך להביא לתמורה הרצויה בחיינו.

 קורס סופ"ש : מהו הבודהה עבורך? הקורס במסגרת התוכנית בודהיזם מאלף ועד תו. 1-3.12.11 | בשעה 16:00 הרשמה והתכנסות | קיבוץ תובל. הקורס ייערך בשתיקה מלאה
מה פירושו של השם "בודהה" עבורנו? האם אנו יודעים בעצם מהו בודהה? מהם ארבעת גופי הבודהה? מהו טבע הבודהה? מהם הבודהה, הדהרמה והסנגהה הפנימיים שלנו? בקורס הזה תגיש לנו גשה קלסנג וונגמו הסברים ממצים על מהות הבודהה. אני ריטה-לה תעזור לנו להבין את הדברים ולהפנימם באמצעות מדיטציות.

שיחת דהרמה: "הבודהיזם והמדע" יום רביעי ה-7.12.11   |  שעה 18:30   |   גוש 7, מדעי הרוח – אוניבריסטה העברית בהר הצופים, ירושלים.
אלברט איינשטיין אמר פעם: "אם יש דת כלשהי שיכולה להתמודד אם הצרכים המדעים המודרניים, הדת הזאת תהיה הבודהיזם". לפיכך תעסוק שיחת הדהרמה הזאת בנקודות הדמיון בין הבודהיזם והמדע ובדרכים בהן שתי השיטות הללו יכולות להשלים זו את זו.

קורס סופ"ש : מהי המציאות? 8-10.12.11 | בשעה 16:00 הרשמה והתכנסות | קיבוץ תובל. הקורס ייערך בשתיקה מלאה
האם התופעות קיימות באופן שהן מופיעות? האם הן יכולות להתקיים באופן מוצק כזה כפי שהן מופיעות כקיימות, כאשר למעשה הן תלויות זו בזו וקשורות זו לזו? מהן הרמות השונות של המציאות? ומהי התלות ההדדית ברמה המעודנת ביותר? גשה קלסנג וונגמו תציג בפנינו את המציאות על פי התורה הבודהיסטית. אני ריטה-לה תעזור לנו להבין את הדברים ולהפנימם באמצעות מדיטציות.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה