דבר דנמה לוצ'ו רינפוצ'ה לידידי הדהרמה

דהרמסלה, 3.10.2013

סיכום ביקור אצל דנמה לוצ'ו רינפוצ'ה

ביקרנו היום – כמה חברים מידידי הדהרמה – את דנמה לוצ'ו רינפוצ'ה.  

סיפרנו לרינפוצ'ה על המצב בתובל והחיפושים שנערכים כדי למצוא מקום חלופי וביקשנו את ברכתו להצלחה במציאת מקום מתאים. כמו כן שאלנו את רינפוצ'ה איזה תרגול עלינו לעשות כדי שנצליח.

רינפוצ'ה אמר שעל כולנו להעמיק את תרגול המקלט שלנו – לבקש מקלט בבודהה, בדהרמה ובסנגהה. על בקשת המקלט להיעשות מתוך הבנה מיהם מושאי המקלט ומה משמעותם, ומתוך שכנוע פנימי ביכולתם להדריך אותנו ולהוביל אותנו אל המטרה – השגת הארה שלמה למען כל בעלי התודעה.

רינפוצ'ה הוסיף ואמר שאת הבקשה להצלחה בחיפוש מקום חלופי לתובל יש להפנות אל שלוש האבנים היקרות ובמיוחד לטארה הירוקה. עלינו לבקש שכל התנאים המפריעים יסולקו ושכל התנאים התומכים יתהוו כך שהקבוצה תצליח.

על הנמצאים כרגע במקלוד גאנג' ללכת למקדש הראשי ולתת מנחת אור, ולבקש זאת שם מהבודהה, מצ'נרזיג ומגורו רינפוצ'ה. כמובן שעשינו זאת.

עם הצירוף של כל אלה נצליח.

מכאן רינפוצ'ה פנה והרחיב על המצב בישראל ועל התפקיד שעל ידידי הדהרמה למלא בהקשר הזה.
רינפוצ'ה אמר שאנחנו, ידידי הדהרמה, קבוצה קטנה אך המטרה שלשמה אנו פועלים היא גדולה מאוד. הסיבה לכך היא כי בישראל אנחנו מוקפים אויבים עוינים, ואנחנו חיים באזור שממנו יכולה להתפתח מלחמת העולם הבאה – או השלום העולמי.
רינפוצ'ה אמר שאם באמצעות הפעילות של ידידי הדהרמה נוכל לשנות אפילו מעט את המחשבה של מספר אנשים, גם אם המספר לא יהיה גדול, אפילו רק כמה עשרות – זה מצוין.
רינפוצ'ה הוסיף ואמר שעלינו (ישראל) ללמוד לקבל על עצמנו מדי פעם תבוסה, ולשם כך צריך לתרגל סבלנות, וזה אחד המסרים החשובים שידידי הדהרמה מנסים להעביר בפעילויות השונות.
רינפוצ'ה מודע לכך שלקבוצה יש עכשיו קשיים, אבל הוא מבקש מאתנו להמשיך ולהשקיע מאמץ ולהמשיך בפעילותנו.
רינפוצ'ה אמר גם שאם נוכל להתפלל ברציפות לשלום יציב ובר-קיימא באזורנו ובעולם כולו, עדיף בירושלים, זה יועיל מאוד.

רינפוצ'ה סיפר שבדרך כלל ההודים והטיבטים כאן חושבים שהצבא הישראלי קשוח מאוד, אבל החוויה של רינפוצ'ה שונה. כאשר רינפוצ'ה ביקר בירושלים הוא ראה שם כמה חיילים והם חייכו אליו. רינפוצ'ה זכר גם שכשנסע במכונית חיילים חיפשו במכוניות, אבל לא במכונית בה רינפוצ'ה נסע. רינפוצ'ה הדגיש שיש הבדל בין הרושם שיש לאנשים שונים ובין המציאות. רינפוצ'ה סבור שאנשי הצבא קשוחים עם מי שצריך להיות קשוחים אתו, אבל הם עצמם אינם קשוחים.

לסיכום – על ידידי הדהרמה להמשיך בפעילות ואף להגבירה, ולהתפלל לשלום של ישראל והעולם, של הקרובים לנו ושל הרחוקים מאתנו.

[כתבה: גילה פנפיל]

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Discovering Buddhism Module 1 - Mind and its Potential

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה