האם זה הסיכוי הגדול של טיבט?

חברות וחברים יקרות/ים,

טיבטים שמסרבים להניף את דגל סין מסתכנים במכות או בירי. אבל עכשיו סין זקוקה לתמיכה בינלאומית כדי להיבחר למועצת זכויות האדם של האו״ם. בואו נפעיל לחץ נרחב, שיוכיח שהעולם לא שוכח את טיבט. חתמו עכשיו:

חתמו על העצומה

טיבטים שמסרבים לתלות את דגל סין מעל ביתם מסתכנים במכות או בירי. נראה שזוהי השיטה החדשה לנסות לשבור את רוחם. אבל עכשיו הרגע הכי נכון מזה זמן רב להחזיר את התקווה לעם הטיבטי הגאה והמיואש. 

מנהיגי סין מריצים קמפיין אינטנסיבי שיסתיר את הפרות זכויות האדם במדינה וכדי לשכנע ממשלות אחרות להצביע בעד הצטרפות סין למועצת זכויות האדם של האו״ם. כך שאם מספיק מאתנו יפנו את הזרקור למה שמתרחש בטיבט – דיכוי של דת עתיקה, איסור על פעילות עיתונאית, מעצרים באישון לילה – נוכל לגרום לסין לשנות את המדיניות הנוקשה שלה כדי להבטיח לעצמה את 97 הקולות שלהם היא זקוקה.

בואו נראה לעם הטיבטי שהעולם לא שכח אותו. סין כבר מרגישה את הלחץ, אחרי ש-13 ממשלות העלו שאלות לגבי זכויות האדם בטיבט. חתמו כדי לתמוך בטיבט, ואחר-כך שתפו עם כל מי שאתן/ם מכירות/ים. כשנגיע למיליון חתימות, נגיש את כולן למשלחות הרלוונטיות באו״ם ונייצר רעש תקשורתי:

https://secure.avaaz.org/he/stand_with_tibet_loc/?bYYvZbb&v=30769

הלחץ על סין מתגבר. בהפגנת תמיכה מרשימה וחסרת תקדים, קנדה, צ׳כיה, צרפת, גרמניה, איסלנד, יפן, ניו-זילנד, פולין, ארה״ב, בריטניה, שוויץ, שבדיה ואוסטריה קראו עכשיו לסין להגן על חופש ההפגנה והדת בטיבט. הבקשה הזו הגיעה ימים ספורים אחרי שבית משפט ספרדי העמיד לדין את נשיא סין לשעבר באשמת רצח עם בטיבט! 

המצב באמת נואש. יותר מ-120 איש הציתו את עצמם למוות כדי למחות על הכיבוש הסיני החונק ומאות אלפי טיבטים חוסלו. המדיניות הסינית מדכאת באופן שיטתי ומתמשך את השפה הטיבטית, מגרשת אנשים מביתם ומגבילה מאוד את חופש התנועה והדת של הטיבטים.

המדיניות הכושלת של סין פוגעת גם בה עצמה, אבל ללא לחץ חיצוני היא לא תשתנה. השבוע השינוי הזה עשוי להתחיל. אם מספיק מאתנו ירימו קול בזמן שסין נמצאת תחת זכוכית המגדלת של תשומת הלב הבינלאומי, הממשלות שלנו ידעו שלא שכחנו את טיבט. חתמו עכשיו והפיצו לכולן/ם – בואו נבנה את העצומה הגדולה ביותר אי-פעם למען טיבט ונדרוש דין וחשבון מסין על מעשיה:

https://secure.avaaz.org/he/stand_with_tibet_loc/?bYYvZbb&v=30769

הטיבטים הגאים נאבקים נגד השלטון הסיני האכזרי ומשוועים לשינוי, אבל הם לא יכולים לעשות את זה לבד. אף אחד לא יכול לחולל שינוי גדול כל-כך לבד.

זו הסיבה שפעלנו יחד למען טיבט בעבר. בואו ננצל את ההזדמנות הזו כדי ליייצר מחוייבות של העולם כולו לגורל העם הטיבטי.

בדיוק לשם כך קיימת הקהילה שלנו.

בתקווה,

בן, אליס, פטרישיה, אלכס, ריקן, אמילי, סיידה וכל צוות אוואז

מקורות

הדלאי למה: סין הפכה את טיבט לגיהנום עלי אדמות (ערוץ 10)
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=622237

טיבטים תובעים בספרד את מנהיגי סין על רצח עם (וואלה)
http://news.walla.co.il/?w=/14/738410

האו״ם מבקר את מצב זכויות האדם בסין בישיבה בז׳נבה (BBC)
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-24611657

ארבעה טיבטים נורו למוות עם התפשטות המחאה למחוז דרירו (Radio Free Asia)
http://www.rfa.org/english/news/tibet/shoot-10112013200735.html

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה