מה להביא

מה להביא לקורסים?

קורסי סוף השבוע של ידידי הדהרמה מתקיימים בשתי מתכונות:

קורסים ללא לינה.

קורסים עם לינה.

קורסים ללא לינה

 1. קורסים ללא לינה מתקיימים בדר"כ בנוה שלום או בכפר מונש. (או בכל מקום אחר כפי שיצויין בעמוד פירסום הקורס באתר)
 2. הרשמה לקורס – אנא הגיעו אל מקום ההרשמה בישוב בשעה הרשומה במכתב אישור ההרשמה לקורס אותו תקבלו אל כתובת הדואר האלקטרוני שלכם. ההרשמה בקורסים ללא לינה הינה קצרה, תמציתית ומיד לאחריה מתחיל הקורס. אנא, הימנעו מאיחורים גם כדי שתוכלו להתארגן בנוחות במקום ישיבתכם וגם כדי לא להפריע למהלך הקורס וללימוד המעמיק של המורה.
 3. תנועה – הקורסים מתקיימים בסופי שבוע [שישי ושבת, או רק שבת]. אנא קחו בחשבון את מרכיב התנועה בכבישים בנסיעתכם אל הישוב והתארגנו בהתאם.
 4. טרמפים – כשבוע לפני מועד הקורס תשלח לנרשמים רשימת מציעי טרמפים אל מקום הקורס. בעלי רכב – אנא היו נדיבים אל חברינו הרוצים ללמוד והתנדבו להסיע או לחלוק את עלות נסיעתכם עימם.
 5. טלפונים – בקורסים ללא לינה איננו אוספים את הטלפונים ואת ציודכם יקר הערך, אך אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לכבות אותם לאורך היום כולו. תודה.
 6. איפה פועלים? – במקום הלימוד יש שני מקומות בהם נפעל: הגומפה – אולם הלימוד והמדיטציה, והמועדון – בו תהיה פינת קפה וכיבוד, ובימים גשומים אף נאכל בו את ארוחתנו.
 7. בגומפה – בגומפה אנחנו נוהגים ללמוד, לתרגל ולמדוט הן בעת שיעור המורה ולרוב גם באופן אישי בהפסקות. אנא כבדו את המתרגלים שבנו והימנעו כליל מדיבורים או התעמלות במקום.
 8. כריות ישיבה – בגומפה יהיו פרושים מזרונים, עליהם ניתן להניח את כריות הישיבה שאתם מתבקשים להביא עמכם על פי נוחותכם. אנא שימו לב שכמות כריות הישיבה.
 9. חוברות תפילה ולימוד – בקורסים מחולקים ספרי תפילה וחומרי לימוד אותם אין מניחים על הרצפה אלא על כרית למשל, ואף נמנעים מלעבור ישירות מעליהם, כאות לביטוי כבוד.
 10. מזגן – קורס אחד, הרבה נשים, הרבה גברים ועוד יותר רצונות שונים… הקורסים מתקיימים בעונות שנה שונות, ועל פיהן ממונה אחראית על הפעלת החימום או המיזוג בגומפה. אנא הביאו עמכם לבוש מותאם, מומלץ כזה שניתן לפשוט את חלקו אם חם לכם מידי, או ללבוש שכבה נוספת אם קר לכם מידי.
 11. הקלטות – מרבית הקורסים מוקלטים באודיו ו/או בוידיאו, ואח"כ מועלים לאתר ידידי הדהרמה על מנת שתוכלו להקשיב להם שוב במועד מאוחר יותר.
 12. קרמה יוגה – גם בקורסים ללא לינה תתבקשו להתנדב לתורנויות שונות וקלות הן לפני תחילת הקורס והן במהלך היום: הקמת הגומפה והמועדון, הרצת פינת הקפה, ניקיון הגומפה, השירותים וכו'
 13. ארוחות וכיבוד – בקורסים ללא לינה אנחנו נוהגים בדר"כ להביא עימנו את ארוחותינו האישיות וגם כיבוד כללי לפינת הקפה [עוגיות, פירות יבשים, צמחי תבלין וכל מה שאתם עצמכם אוהבים]. פינת הקפה והתה יחד עם הכיבוד תהיה זמינה לכל אורך פעילות הקורס. במקרים מסויימים ובהודעה מראש תהיינה ארוחות צהריים משותפות בהן כל אחד יביא מנה טבעונית שתצטרף אל מנות האחרים ויחד יהוו ארוחה טעימה, מזינה ומשביעה.
 14. נדיבות הלב [דאנה] – עמותת ידידי הדהרמה, שכל פעיליה מתנדבים ללא תשלום, שמה לעצמה למטרה שכל אחד ואחת המעוניינים בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית יוכל לעשות זאת מבלי שנטל כלכלי כלשהו ימנע ממנו לעשות כן. לכן, אנחנו לא נוקבים בשום סכום נדרש למימון ההוצאות. הבאת מורה ללמד בישראל כרוכה בהוצאות לא מועטות – טיסה, ביטוח רפואי, לינה ואירוח, הסעות, הדפסת חומרי לימוד, תשלום עבור חדרי אירוח, ארוחות, כיבוד ועוד. בסוף כל קורס ישנה תיבה בה המשתתפים מוזמנים לשים את נדבת ליבם, ללא עין רואה, על פי יכולתם. כל ההכנסות הבאות מנדיבות הלב מועברות אל המורה לאחר כיסוי ההוצאות, כאות לתודותינו החמות. לאורך כל 20 שנות קיומה של העמותה פעלנו כך, ובזכות פתיחת לבכם – נמשיך כך גם בעתיד. לקריאה נוספת על תרגול הנתינה – אנא לחצו כאן.

אז מה להביא?

 1. מחברת וכלי כתיבה.
 2. כרית ישיבה.
 3. כיבוד כללי וארוחת צהריים אישית.
 4. שָל ולבוש נוח ומותאם.
 5. בקבוק מים או כוס עם מכסה. אנא הימנעו מהכנסת נוזלים בכלים ללא מכסים.

++++

קורסים עם לינה

 1. קורסים עם לינה מתקיימים בדר"כ בנס עמים בצפון הארץ, או במדרשת שדה בוקר בנגב – אך יש לבדוק בדף הקורס היכן בדיוק הוא מתקיים.
 2. הרשמה לקורס באמצעות טופס ההרשמה באתר – ההרשמה הינה קלה ופשוטה. יחד עם זאת, לפני שאתם ממלאים את הטופס אנא בדקו היטב את יומנכם ואת לוח הזמנים שלכם וודאו שאתם יכולים להשתתף בקורס. על פי הרשמתכם אנו מזמינים ומחוייבים לחדרים וארוחות מהנהלת האירוח הכפרי – ומשלמים עבורם. אם נרשמתם ובכל זאת צצה סיבה הגורמת לכם לבטל את הרשמתכם והגעתכם אל הקורס – אנא הודיעו לנו מיידית. אנא גלו אחריות. על פי מדיניות העמותה איננו מבקשים אף לא דמי קדימה עבור הוצאות הביקור והקורס, ולצערנו גם אי הגעה של מי מכם ללא הודעה מראש מחייבת אותנו בתשלום להנהלת המקום.
 3. טרמפים – כשבוע לפני מועד הקורס תישלח לנרשמים רשימת מציעי טרמפים אל מקום הקורס. בעלי רכב – אנא היו נדיבים אל חברינו הרוצים ללמוד והתנדבו להסיע או לחלוק את עלות נסיעתכם עימם.
 4. תנועה – הקורסים מתקיימים בדר"כ מיום חמישי אחה"צ ועד מוצ"ש. אנא זכרו שהתנועה בכבישים ערה ופקוקה בשעות אלה – וצאו בהתאמה ממקום ישובכם אל מקום הקורס כדי שתוכלו לנסוע ולהגיע ברגיעה ובביטחון.
 5. הרשמה ביום פתיחת הקורס –
  1. יש להגיע אל מקום ההרשמה לקורס בישוב בשעה הרשומה במכתב אישור ההרשמה לקורס אותו תקבלו אל כתובת הדואר האלקטרוני שלכם. פרק הזמן המיועד להרשמה ימשך כשעה [דקות ספורות לכל אחד] והוא יכלול גם שיבוץ לחדרים. עם סיום ההרשמה אנו נחזיר את החדרים הנותרים אל הנהלת האירוח הכפרי ולצערנו לא נוכל להבטיח מקום לינה והשתתפות בקורס למאחרים.
  2. קרמה יוגה – בעת ההרשמה תתבקשו להתנדב לתורנויות שונות במהלך הקורס. תורנויות אלה, הנעשות על ידי כולנו, מסייעות לכלל המשתתפים ליהנות מתנאי היגיינה ראויים, מסדר וניקיון, מכיבוד בין השיעורים ועוד.
  3. טלפונים – בעת ההרשמה אנו אוספים את הטלפונים ואת ציודכם יקר הערך ושומרים אותם בכספת עד לסיום הקורס. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לשתף פעולה עם צוות ההרשמה ולא לגרום להם לאי נוחות ואי נעימות.
 6. איפה פועלים? – במתחם ישנם ארבעה מקומות בהם נפעל: הגומפה – אולם הלימוד והמדיטציה, המועדון – בו תהיה פינת קפה וכיבוד, חדר האוכל – בו נאכל שלוש ארוחות ביום, חדרי האירוח.
 7. בגומפה –
  1. בגומפה אנחנו נוהגים ללמוד, לתרגל ולמדוט הן בעת שיעור המורה ולרוב גם באופן אישי בהפסקות. אנא כבדו את המתרגלים שבנו והימנעו כליל מדיבורים או התעמלות במקום.
  2. כריות ישיבה – בגומפה יהיו פרושים מזרונים, עליהם מונחות כריות ישיבה. מספר הכריות אינו רב הגם שמובטחת כרית לכל ישבן (אלא אם צוין אחרת במידע הנשלח לנרשמים), כך שאם אתם נדרשים להגבהה נוספת – אנא הביאו כריות נוספות. כמו כן, במרבית הקורסים יהיה מספר מוגבל של כסאות ישיבה.
  3. חוברות תפילה ולימוד – בקורסים מחולקים ספרי תפילה וחומרי לימוד אותם אין מניחים על הרצפה אלא על כרית למשל, ואף נמנעים מלעבור ישירות מעליהם, כאות לביטוי כבוד.
  4. מזגן – קורס אחד, הרבה נשים, הרבה גברים ועוד יותר רצונות שונים… הקורסים מתקיימים בעונות שנה שונות, ועל פיהן ממונה אחראית על הפעלת החימום או המיזוג בגומפה. אנא הביאו עמכם לבוש מותאם, מומלץ כזה שניתן לפשוט את חלקו אם חם לכם מידי, או ללבוש שכבה נוספת אם קר לכם מידי.
  5. הקלטות – מרבית הקורסים מוקלטים באודיו ו/או בוידיאו, ואח"כ מועלים לאתר ידידי הדהרמה על מנת שתוכלו להקשיב להם שוב במועד מאוחר יותר.
  6. על כללי ההתנהגות בגומפה אנא קראו כאן
 8. מועדון – כולל פינת קפה וכיבוד קל הזמינה לכל אורך פעילות הקורס.
 9. ארוחות – בחדר האוכל יוגשו לנו שלוש ארוחות ביום המבושלות ע"י צוות האירוח הכפרי. הארוחות הינן  טבעוניות, צנועות באופיין אך מזינות ומשביעות. אם יש לכם מגבלות או צרכים מיוחדים בתחום זה, אנא הערכו באופן עצמאי.
 10. לינה – חדרי האירוח צנועים ונעימים. כל חדר כולל מספר מיטות עם מצעים, כרית, שמיכות, מגבות ומזגן. בכל חדר יש שירותים ומקלחת צמודים. אנא הביאו עמכם ציוד רחצה נוסף על פי שימושיכם [כגון סבון, משחת ומברשת שיניים, תרופות אישיות וכו']. אין אפשרות לחדרים פרטיים, לזוגות וכדומה. המעוניין בחדר פרטי יזמין באופן עצמאי מבית ההארחה. אין אפשרות להשתתף בקורס הכולל לינה, ללא לינה. אין אפשרות להתארח אצל חברים בקיבוץ או ללון מחוץ לקיבוץ. הלינה במסגרת החדרים המוצעים על ידי ידידי הדהרמה או הזמנה אישית/פרטית מבית ההארחה, בלבד.
 11. נדיבות הלב [דאנה] – עמותת ידידי הדהרמה, שכל פעיליה מתנדבים ללא תשלום, שמה לעצמה למטרה שכל אחד ואחת המעוניינים בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית יוכל לעשות זאת מבלי שנטל כלכלי כלשהו ימנע ממנו לעשות כן. לכן, אנחנו לא נוקבים בשום סכום נדרש למימון ההוצאות. הבאת מורה ללמד בישראל כרוכה בהוצאות לא מועטות – טיסה, ביטוח רפואי, לינה ואירוח, הסעות, הדפסת חומרי לימוד, תשלום עבור חדרי אירוח, ארוחות, כיבוד ועוד. בסוף כל קורס ישנה תיבה בה המשתתפים מוזמנים לשים את נדבת ליבם, ללא עין רואה, על פי יכולתם. כל ההכנסות הבאות מנדיבות הלב מועברות אל המורה לאחר כיסוי ההוצאות, כאות לתודותינו החמות. לאורך כל 20 שנות קיומה של העמותה פעלנו כך, ובזכות פתיחת לבכם – נמשיך כך גם בעתיד. לקריאה נוספת על תרגול הנתינה – אנא לחצו כאן.

אז מה להביא?

 1. מחברת וכלי כתיבה.
 2. כרית ישיבה עפ"י צורך.
 3. שָל ולבוש נוח ומותאם.
 4. בקבוק מים או כוס עם מכסה. אנא הימנעו מהכנסת נוזלים בכלים ללא מכסים.
 5. ציוד רחצה אישי ותרופות עפ"י צורך.
 6. אטמי אזניים עפ"י צורך ללינה בחדר.

***

לכללי התנהגות בקורסים – אנא לחצו כאן.

על התנהלות הקורסים – אנא לחצו כאן.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה