תכניות לימוד ותרגול רב שנתיות

הבודהה אמר: "סוּר מרע, עשה אך טוב, ואלף את תודעתך. זוהי תורתי כולה".

התורה הבודהיסטית כוללת מגוון של סוגי אימון בתחומים רבים. על-פי מסורת המהאיאנה מטרת התרגול הדהרמי היא להביא את מתרגל הרוח לרמה הרוחנית הגבוהה ביותר, רמה בה התודעה התגברה על כל מגבלותיה – השליליות טוהרה עד תום, הסגולות החיוביות פותחו עד לשלמות, והושג המצב של ידיעת-כול. זהו מצב הבודהה, מצב תודעה שהוא מעבר לסבל ולאי-נחת, ושרוצים להשיגו כדי לעזור לכל בעלי התודעה להשתחרר מהמעגל האינסופי של לידות מחדש במעגלי הקיום. לכולנו – לכל היצורים החיים – יש את הפוטנציאל להשיג מצב זה.

הבודהה מציג בפנינו דרך להשגת המטרה הזאת.

אנחנו, כבני אדם, ניחנו בתבונה אנושית שמאפשרת לנו לעסוק בתרגול הדהרמי ובאמצעותו לפתח את תודעתנו וכך להביא לתמורה חיובית בחיינו, תמורה שתיטיב עמנו וגם עם סביבתנו.

עמותת ידידי הדהרמה הציבה לעצמה מטרה להציג בפני אלה שמעוניינים בכך תכניות לימוד ותרגול שונות על-פי הנטיות ותחומי העניין של המשתתפים.

התחומים בהם עוסק התרגול הדהרמי הם מגוונים, החל מפסיכולוגיה בודהיסטית, דרך שלבי הדרך להארה (או: הדרך המדורגת להארה, לאם רים), פילוסופיה בודהיסטית, מדיטציה בודהיסטית, תרגול טנטרי ועוד.

לפיכך, שמחים להציג בפניכם את תכניות הלימוד והתרגול הרב שנתיות הבאות:

"מהאמודרה – החותם הגדול" – תוכנית לימוד תלת שנתית עם ג'האדו טולקו רינפוצ'ה. התוכנית התחילה בינואר 2020. במסגרת קורס בשנה, במהלך שלוש שנים, ג'האדו רינפוצ'ה יסביר את המהאמודרה על פי מסורת הגלוגפה (שלפיה לאמה צונגקהאפה קיבל את הלימוד הסודי של מהאמודרה ממנג'ושרי עצמו), אך במהלך התכנית יוסברו גם המהאמודרה של קאגיו, המהאמודרה של סאקיה (איחוד האור הצלול והריקות, gsal-tong sung-juk), והדזוגצ'ן של ניינגמה.

פילוסופיה בודהיסטית – קורסים העוסקים בהשקפה הבודהיסטית;

  • אנא עקבו בלוח האירועים באתר אחר פעילויות המסלולים השונים.
  • אנא שימו לב: כפי שהיה עד כה, כך גם בעתיד, ניתן להצטרף בכל עת לכל אחד מהקורסים במסלולים השונים. אם תהיינה דרישות מקדימות להצטרפות למסלול או להשתתפות בקורס, נעדכן בפעילויות התכנית באתר.
  • ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה-דהנה. תרומותיכם, שתיאספנה בתום כל פעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולהבאת המורה.

 

 

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה