"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  
בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006.

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

אנחנו מתרגשים להודיע על הוצאתו לאור של ספרה של ג'טסונמה טנזין פאלמו – המורה האהובה, הנזירה הוותיקה ואם המנזר – עם שיעוריה בעברית!

הספר הינו תרגום ועיבוד לעברית של הקורס המופלא שג'טסונמה העבירה בישראל בספטמבר 2006.

בספר פורשת טנזין פאלמו את דרך התרגול הבודהיסטית מנקודת מבט רחבה ביותר, על פי העקרונות המכונים "שש השלמויות": הנדיבות, המוסר, הסבלנות, ההתלהבות, הריכוז והחכמה.

הספר כתוב בצורה שוטפת וקלה לקריאה, נוגע בנקודות עמוקות ומהותיות לחיי כולנו, ומשמר גם את חוויית המגע הישיר עם המורה.

תרגום לעברית: בעז עמיחי.

*
לרכישת הספר – 
לרכישת הספר באתר המאובטח של ארגון "בודהיזם בישראל", שם ניתן לרכוש את מספר העותקים הרצוי, בעלות של 60 ש"ח לעותק (לא כולל משלוח) – אנא לחצו כאן.
כמו כן ניתן יהיה לרכוש את הספר בחנות הספרים של ידידי הדהרמה במהלך קורסים ופעילויות שונות.

+++

כמה ציטוטים אקראיים מהספר:

אני בטוחה שאתם מכירים את שלושת העקרונות הראשיים של הבודהיזם: סבל, ארעיות והיעדר עצמי. אלה רעיונות מייאשים מאוד, ובעצם מפתיע שמי שקורא אותם בכלל ממשיך לקרוא. אם זה לא מייאש, מה כן? אבל האמת היא שכאשר מתחילים לבחון אותם ולהבין את העקרונות של סבל, ארעיות והעדר עצמי, מוצאים מאחוריהם דרך מהפכנית לחיות משוחררים בעולם. אנחנו משוחררים רק כשאנחנו יכולים לרקוד בסמסרה, כשאנחנו מבינים שהסבל או האושר נמצאים בתודעה, שהכול משתנה מרגע לרגע, כמו זרם חשמלי; הכול זה רטט של הופעות והיעלמויות רגעיות שחולפות ביעף. המחשבות מאיטות, היכולת שלנו להיות מודעים גוברת, ונוצר מעין רווח, הפוגה בשרשרת המחשבות שלנו. ברווח הזה יש משהו מעבר למחשבות. אפילו אם רק לרגע, לכמה שניות, אנחנו חווים מודעות ברמה שונה מהמודעות הרגילה שלנו – יש לה איכות של התעוררות. המודעות הזאת היא מעבר לזמן, היא לא דואליסטית, אין בה שום תחושה של אני, רק בהירות פנורמית זוהרת של התודעה. לרגע הכול נראה הגיוני. ואז זה נסגר שוב, ואני חושבת "ואו, ראיתי משהו", והכול נעלם…

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה