סַנְגְהַה – קבוצות תרגול בודהיזם

מעבר לפעילויות המונחות השוטפות המתקיימות לאורך השנה בקורסים ובסדנאות עם המורים השונים, נפגשות בכל שבוע קבוצות תרגול ולימוד של ידידי הדהרמה בכל חלקי הארץ. מטרת המפגשים היא להרחיב את הידע שלנו בדרך הבודהיסטית ע"י לימוד טקסטים שונים, ולהעמיק את התרגול שלנו ע"י תרגול מדיטציה.

לפרטים והצטרפות לאחת הקבוצות ניתן לפנות למארגנים ע"פ פרטי הקשר שלהלן.

בברכת צמיחה, המשכיות, והצלחה לכל הקבוצות!

 

צפון

יודפת

ימי שני בשעות 20:30 – 22:00.  לימוד ותרגול על פי ספרו של ה.ק. הדלאי לאמה : "כיצד לראות את עצמך כפי שהינך באמת."

הפגישה מורכבת מתרגול שמטהה, דיון על נושא מתוך הספר ומדיטציה אנליטית על נושא זה.

ליצירת קשר: 04-9800706 , 054-5345733 או במייל:  liorapreis@gmail.com

 

מרכז

ת"א

ימי ראשון

 פילוסופיה בודהיסטית – מפגשי לימוד

המפגשים ללימוד ארבע האסכולות מונחים ע"י זאב, שהינו תלמיד ותיק ומנחה שיעורי פילוסופיה מזה זמן.

המפגשים מתקיימים בימי א' בשעה 19:00 ברח' סוטין 22 בתל-אביב.

שימו לב, במפגשים נקבל 'שיעורי בית' ותידרש עבודת הכנה לקראת כל מפגש. ביחד ננסה לקיים מידת רצינות בלימוד וב- 'השקעה' של כ"א מאתנו. נדמה שבכך נוכל להפיק את המקסימום מן המפגשים. לאור זאת, מומלץ בחום להגיע להחלטה פנימית של מחויבות רצינית ולשמור על רצף הגעה למפגשים.

עם סיום לימוד הבסיסי של ארבע האסכולות מתוך הספר Cutting through Appearances, אנו ממשיכים לחתור להבנה מדויקת ומאוזנת של המציאות בעזרת הכרך השלישי בחיבורו של למה-ז'ה-צונג-קה-פה   The Great Treatise on the Stages of the Path to Enlightenment ובמידת הצורך נעזר גם בפרק ה- 6 מתוךSupplement to the Middle Way  של צ'נדרקירטי, הפרק ה- 9 מתוך Way of the Bodhisattva של שנטידווה ו– Fundamental Wisdom  של נגרג'ונה.

על הדרך נלמד גם איך למדוט נכון ולקשור את הלימוד המקיף הזה להתמודדות עם הרגשות העוכרים – לב הדרך !

המלצה חמה – מידת ההבנה נמצאת ביחס ישר למידת ההשקעה, אין קסמים. כדאי מאוד לדעת את תוכן הקורסים של גשה קלסנג וונגמו: 'ארבע האסכולות'; 'שתי האמיתות'; 'מהי התודעה'; 'רמות ודרכים' והקורסים של גשה גן גיאצו לה בנושא 'ארבע האסכולות' או לימוד מקביל אחר. מי שלא למד/ה את כל החומר לעיל וזמנו אינו בידו/ה מומלץ, כקריאת מינימום, לקרוא ולהגות בחוברת 'מהי התודעה' של גשה קלסנג וונגמו וכן הקורס שלימד גשה גן גיאצו לה על שתי האסכולות הראשונות. לנוחותכם, ניתן למצוא באתר את הקורסים.

לפרטים נוספים – ליאורה liorak-dharma@hotmail.com

 ימי שני

במקביל לפעילויות הקורסים ועל מנת להפיק את המירב מביקורי המורים במסגרת קבוצת הפילוסופיה, נפגשת קבוצת לימוד ועיון, במרכז ובצפון הישן של תל אביב לחלופין, מדי יום שני בערב על בסיס שוטף.

הרעיון מאחורי המיפגשים הוא להעמיק את הידע בנושאים הנלמדים בקורסים ובנושאים שלא נלמדים בקורסים, במטרה לכסות את הנושאים העיקריים כפי שמוצגים ע״י מסורת הגלוג-פה אם כי, ובהתאם לנסיבות, ייעשה מאמץ לספק גם נקודות השקפה של מסורות אחרות וזאת כדי להרחיב את רוחב היריעה מחד, ומתוך הבנה שבסופו של יום כל המסורות הטיבטיות מתנקזות לאותה משמעות מזווית ודגש שונה.

הלימודים נעשים תוך כדי האזנה ללימודים שנתן הדלאי לאמה, המוגשים עם תרגום לאנגלית.

כמו כן, הכוונה היא, תוך כדי האזנה ודיון בתוך הקבוצה, להביא לידי הבנה כללית ופרטנית של הדרך והיכולת לפנות לספרות מקור באופן עצמאי על מנת ללבן ולנתח סוגיות בהם נתקלים במהלך התרגול וחיי היומיום.

דגש מיוחד יושם על הטמעת הלימודים כחלק מהתודעה שלנו מתוך מטרה להוות נוגדן ישיר לרגשות העוכרים בתודעתו של כל אחד מאיתנו.

מדי פעם מובאים מקורות נוספים שלא מתוך הבודהיזם הטיבטי כדי ליצור אפשרות השוואה ובדיקה של החומר.

לפרטים: ורדה  vardardm@bezeqint.net

קבוצת תירגול מדיסין בודהה 

הקבוצה נפגשת אחת לחודש בהרצליה,הרב קוק 33.

לקבלת פרטים נא לפנות למיכל  michali67@yahoo.com או בטלפון 077-3430022

ימי שלישי

הקבוצה מונחית על-ידי ניב אגם, פסיכולוג קליני ותלמיד במסורת הבודהיזם המהיאני מזה כעשור. המפגשים מתקיימים בימי שלישי בין השעות 19:00-20:30 ברחוב הס בתל-אביב.

במהלך המפגשים אנו מתרגלות/ים מדיטציית ריכוז (שמטהה) ומדיטציות אנליטיות. חלק מן המפגש מוקדש לתרגול מדיטציה וחלקו האחר מוקדש לקריאה משותפת של טקסטים ולשיח פתוח בו ניתן לשתף בחוויות מן התרגול המשותף בקבוצה, התרגול בבית ומן הלימוד באופן כללי. על-מנת לאפשר היווצרות של מרחב אינטימי המאפשר העמקה, ההשתתפות בקבוצה מתאימה יותר למי שיכולות ויכולים להתחייב לתהליך של מספר חודשים לפחות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לניב ב:

טלפון – 052-2392335

מייל – nivagam@gmail.com

 

רחובות

הסנגהה הרחובותית נפגשת בשדרות הבושם בימי שלישי בין השעות 19:45 – 21:15 (שמומלץ להתקשר ולהתעדכן). אנו נפגשים פעם בשבוע על מנת ללמוד מטקסטים על נושאים שונים מהבודהיזם הטיבטי. בכל מפגש אנו עוברים על חלק מתוך הטקסט, מתרגלים מדיטציית ריכוז, מדיטצייה אנליטית ומפתחים דיון בנושא הנלמד. הקבוצה מברכת ומזמינה את כל מי שמתעניין בבודהיזם טיבטי ומדיטציה, החל ממתרגלים ותיקים ועד מתעניינים חסרי ניסיון.

לפרטים ובירורים ניתן לפנות לתרצה, במייל orbachtirtza@gmail.com

דרום

עין הבשור

הסנגהה הדרומית, נפגשת בימי חמישי בשעה 19:30 במושב עין הבשור, ולומדת כרגע לאם רים – לאמה צונגקאפה. עירית להב שמנהלת ומכינה את השיעורים לקבוצה, מתרגמת את כל הטקסטים לעברית.

לפרטים ניתן לפנות לעירית במייל iritla4@gmail.com  או בטלפון 054-7917051

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Tibet - A Buddhist Trilogy 1984 Documentary

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה