סַנְגְהַה – קבוצות תרגול בודהיזם

מעבר לפעילויות המונחות השוטפות המתקיימות לאורך השנה בקורסים ובסדנאות עם המורים השונים, נפגשות בכל שבוע קבוצות תרגול ולימוד של ידידי הדהרמה בכל חלקי הארץ. מטרת המפגשים היא להרחיב את הידע שלנו בדרך הבודהיסטית ע"י לימוד טקסטים שונים, ולהעמיק את התרגול שלנו ע"י תרגול מדיטציה.

לפרטים והצטרפות לאחת הקבוצות ניתן לפנות למארגנים ע"פ פרטי הקשר שלהלן.

בברכת צמיחה, המשכיות, והצלחה לכל הקבוצות!

 

צפון

יודפת

הפגישות מתקיימות ביודפת בימי ב' בין השעות 20:00-21:30

בכל פגישה מבססים מוטיבציה, מתרגלים מדיטצית שמטה, מקיימים דיון על הספר אותו לומדים, ולעיתים מתרגלים  גם מדיטציה אנליטית על הנושא הנלמד.
לומדים את ספרו של דזונגסר קיינטסה רינפוצ׳ה : ״מה עושה אותך לא בודהיסט״.
ליצירת קשר:
ליאורה : טל. 0545345733 ( רצוי ווטסאפ)
            אי מייל: liorapreis@gmail.com
מרכז

ת"א

 ימי שני

במקביל לפעילויות הקורסים ועל מנת להפיק את המירב מביקורי המורים במסגרת קבוצת הפילוסופיה, נפגשת קבוצת לימוד ועיון, במרכז ובצפון הישן של תל אביב לחלופין, מדי יום שני בערב על בסיס שוטף.

הרעיון מאחורי המיפגשים הוא להעמיק את הידע בנושאים הנלמדים בקורסים ובנושאים שלא נלמדים בקורסים, במטרה לכסות את הנושאים העיקריים כפי שמוצגים ע״י מסורת הגלוג-פה אם כי, ובהתאם לנסיבות, ייעשה מאמץ לספק גם נקודות השקפה של מסורות אחרות וזאת כדי להרחיב את רוחב היריעה מחד, ומתוך הבנה שבסופו של יום כל המסורות הטיבטיות מתנקזות לאותה משמעות מזווית ודגש שונה.

הלימודים נעשים תוך כדי האזנה ללימודים שנתן הדלאי לאמה, המוגשים עם תרגום לאנגלית.

כמו כן, הכוונה היא, תוך כדי האזנה ודיון בתוך הקבוצה, להביא לידי הבנה כללית ופרטנית של הדרך והיכולת לפנות לספרות מקור באופן עצמאי על מנת ללבן ולנתח סוגיות בהם נתקלים במהלך התרגול וחיי היומיום.

דגש מיוחד יושם על הטמעת הלימודים כחלק מהתודעה שלנו מתוך מטרה להוות נוגדן ישיר לרגשות העוכרים בתודעתו של כל אחד מאיתנו.

מדי פעם מובאים מקורות נוספים שלא מתוך הבודהיזם הטיבטי כדי ליצור אפשרות השוואה ובדיקה של החומר.

לפרטים: ורדה  vardardm@bezeqint.net

 

ימי שלישי

הקבוצה מונחית על-ידי ניב אגם, פסיכולוג קליני ותלמיד במסורת הבודהיזם המהיאני מזה כעשור. המפגשים מתקיימים בימי שלישי בין השעות 19:00-20:30 ברחוב הס בתל-אביב.

במהלך המפגשים אנו מתרגלות/ים מדיטציית ריכוז (שמטהה) ומדיטציות אנליטיות. חלק מן המפגש מוקדש לתרגול מדיטציה וחלקו האחר מוקדש לקריאה משותפת של טקסטים ולשיח פתוח בו ניתן לשתף בחוויות מן התרגול המשותף בקבוצה, התרגול בבית ומן הלימוד באופן כללי. על-מנת לאפשר היווצרות של מרחב אינטימי המאפשר העמקה, ההשתתפות בקבוצה מתאימה יותר למי שיכולות ויכולים להתחייב לתהליך של מספר חודשים לפחות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לניב ב:

טלפון – 052-2392335

מייל – nivagam@gmail.com

הרצליה

ימי ראשון בשעה 19:00 . במפגשים האזנה בצוותא להקלטות, לימוד טקסטים וכמובן מדיטציה.
לפרטים נוספים ניתן להתקשר לאביתר 0547882043

קבוצת תירגול מדיסין בודהה 

הקבוצה נפגשת אחת לחודש בהרצליה,הרב קוק 33.

לקבלת פרטים נא לפנות למיכל  michali67@yahoo.com או בטלפון 077-3430022

רחובות

הסנגהה הרחובותית נפגשת בשדרות הבושם בימי שלישי בין השעות 19:45 – 21:15 (שמומלץ להתקשר ולהתעדכן). אנו נפגשים פעם בשבוע על מנת ללמוד מטקסטים על נושאים שונים מהבודהיזם הטיבטי. בכל מפגש אנו עוברים על חלק מתוך הטקסט, מתרגלים מדיטציית ריכוז, מדיטצייה אנליטית ומפתחים דיון בנושא הנלמד. הקבוצה מברכת ומזמינה את כל מי שמתעניין בבודהיזם טיבטי ומדיטציה, החל ממתרגלים ותיקים ועד מתעניינים חסרי ניסיון.

לפרטים ובירורים ניתן לפנות לתרצה, במייל orbachtirtza@gmail.com

דרום

עין הבשור

הסנגהה הדרומית, נפגשת בימי חמישי בשעה 19:30 במושב עין הבשור, ולומדת כרגע לאם רים – לאמה צונגקאפה. עירית להב שמנהלת ומכינה את השיעורים לקבוצה, מתרגמת את כל הטקסטים לעברית.

לפרטים ניתן לפנות לעירית במייל iritla4@gmail.com  או בטלפון 054-7917051

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה