דהרמה בעברית

אשנב לבודהיזם

קורס מבוא לדרך התרגול ותפיסת העולם הבודהיסטית. תשעה מפגשים שבועיים ביום רביעי בערב, בת"א

במהלך קורס,בן תשעה מפגשים, נתמקד בהבנת העקרונות של דרך התרגול הבודהיסטית ומספר רעיונות מרכזיים בתפיסת העולם של מסורת זו.

בשני המפגשים הראשונים נבנה את היסודות לתרגול המדיטציה, ונשאל מהו שדה האימון בבודהיזם? מהי התודעה אותה ברצוני לטפח?  חמשת המפגשים הבאים יוקדשו לעיון בארבע התצפיות הראשונות שלימד הבודהה, העוסקות במקומו של הסבל בחיינו, בסיבותיו וביכולתנו להשתחרר ממנו.

שני המפגשים האחרונים יוקדשו לנושא של פיתוח האיכויות החיוביות בתודעתנו בדרך ארבע איכויות הלב, או ארבעת המשכנים השמימיים הכוללים את הגישה החיובית, האוהבת, האכפתית והשמחה ללא תנאי וגבול.

בכל מפגש יוקדש זמן לאימון ותרגול מדיטציה, ולשיתוף. לאחר מכן נלמד יחד את הנושאים הרלבנטיים, נדון בהם וננסה להבינם לעומק. בסיום כל מפגש יקבלו המשתתפים הנחיות לתרגול והתבוננות במהלך השבוע, עד המפגש הבא.

למי מתאים הקורס? בנינו את הקורס כך שיתאים למתעניינים במסורת התרגול הבודהיסטית ואין להם כל ידע מוקדם. הקורס אמור לשמש כשער כניסה נוח וזמין ללימוד ואימון בדרך הבודהיסטית. יחד עם זאת, כל תלמיד ומתרגל שרוצה להעמיק ולבסס את דרכו מוזמן בהחלט להצטרף לקורס.
ההצטרפות לקורס אינה דורשת כל קבלה של מערכת אמונות דתית או אחרת, ואינה מציבה כל התנגשות עם עקרונות דתיים של המסורת היהודית או אחרת.

♦♦♦

המונח הסנסקריט "סנגהה" מתאר (בין היתר) את קבוצת המתרגלים החולקת את הדרך. לקבוצה יש חשיבות גדולה בתמיכה ההדדית שמאפשרת לנו להתפנות ולהתבונן פנימה, ולהתחיל לחולל שינוי וצמיחה. כדי שהקבוצה תוכל לעשות זאת צריכים המשתתפים להרגיש שהם יכולים לסמוך על חבריהם שימשיכו להופיע גם כשלא נוח ולא מתחשק. מסירות כזו יוצרת חוויה חזקה של תמיכה הדדית ושותפות. אי לכך אנחנו נבקש מאד מכל המשתתפים שיחליטו בסיום המפגש הראשון להמשיך בקורס לקבל על עצמם מחויבות עמוקה להתמיד עד סיום הקורס, ולהופיע (ככל הניתן) לכל המפגשים.

♦♦♦

יתקימו תשעה מפגשים בימי רביעי בערב מהשעה 19.30 ועד 21:00
המפגש הראשון יתקיים ב 30 לאוקטובר 2019
המפגשים יתקיימו בתל אביב בבית פרטי. פרטים ימסרו לנרשמים.

שאלות, ספקות, רעיונות והצעות ניתן להפנות לחיה  haia.borenstein@gmail.com

♦♦♦

המנחה חיה בורנשטיין תלמידה ומתרגלת בודהיזם טיבטי שנים רבות. השתלמה בקורס להכשרת מורים ומנחי מדיטציה שהתקיים בידידי הדהרמה ע"י הנזירה אני לוסנג (ריטה) ובעז עמיחי . מנחה קורסים בנושא בודהיזם טיבטי במסגרות שונות. הנחתה מפגשי מדיטציה במשך מספר שנים בשירות בתי הסוהר.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום כל מפגש, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למנחה.

ההרשמה נסגרה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה